Rusz po skarb! W województwie lubuskim, gdzie aktualnie uczniowie odpoczywają od nauki, takich skarbów jest 18!
Gdy sobie odpowiednio zaplanujesz trasę, to odkryjesz wszystkie z nich, a gry terenowe pozwolą poznać Ci część tego rejonu.
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z grami terenowymi, przeczytaj cztery poniższe punkty, byś wiedział, na czym questy polegają.
- Pobierz bezpłatną aplikację Questy - Wyprawy Odkrywców na swój telefon i utwórz konto gracza.
- Trasę gry możesz przejść z kartą questu lub aplikacją mobilną Questy - Wyprawy Odkrywców.
- Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Zebrane na trasie litery i cyfry będą niezbędne do odkrycia hasła końcowego i otrzymania questowego skarbu.
- Jeśli quest rozwiązałaś/eś z wydrukowaną kartą wyprawy, dodaj go do grona ukończonych w aplikacji Questy – Wyprawy Odkrywców lub na stronie www.Questy.org.pl, podając hasło końcowe. Jeśli ukończyłaś/eś quest z aplikacją, jego pieczęć automatycznie pojawi się na Twoim koncie.
Dokładne zasady questowania zostały opisane na naszej stronie.
Ruszając w czasie ferii na trasy gier terenowych możesz wziąć udział w konkursie "Ferie zimowe 2024 z questami". Do wyboru masz prawie 900 questów w całej Polsce, a w województwie lubuskim kilkanaście. Wystarczy jednak, że wybierzesz 6 gier i zamieścisz relacje z przejścia dwóch tras.
Poczytaj, co ma do zaoferowania województwo lubuskie.
Dwa questy w Iłowej
Miasteczko niewielkie, ale ma do pokazania wiele, a to wszystko możesz zobaczyć razem z grami terenowymi. Winkler, Hochberg – kim byli? Dowiesz się, gdy przejdziesz questowe trasy.
- „W poszukiwaniu skarbów Iłowej” - Quest przedstawia dzieło hrabiego Fryderyka von Hochberga, czyli przebudowany przez niego pałac oraz ogrody, będące wynikiem jego podróży po świecie oraz zamiłowania do piękna, zwłaszcza kwiatów.
- „Spacer z Winklerem po Iłowej” - Quest to spacer z Wilhelmem Winklerem po Iłowej zwanej dawniej Halbau, podczas którego można zobaczyć miejsca związane z działalnością jego oraz jego rodziny.
Dwa questy w Lubniewicach
Tu też możesz, tak jak w Iłowej, przejść dwiema trasami. W nieco ponad godzinę zdobędziesz więc dwa skarby i możesz ruszać dalej, bo inne gry czekają.
- „Skarby jeziora w Lubniewicach” - Wyprawa zapozna Cię z Lubniewicami i ukaże, największy skarb jaki tu jest – czyli jeziora. A jakie uroki ma ten skarb i co oraz gdzie można zobaczyć, czy też pokosztować to już na trasie questu będzie do obejrzenia.
- „W Lubniewicach u źródeł polskiej Sztuki Kochania” - Trasa poprowadzi Cię po Parku Miłości usytuowanym w zabytkowym parku nad brzegiem jeziora Lubiąż, między Starym i Nowym Zamkiem. Podczas wędrówki zwróć uwagę na rzeźby, które nawiązują do tematyki miłości (miłości partnerskiej, rodzicielskiej, miłości do przyrody). Wyprawa zapozna Cię z postacią dr Michaliny Wisłockiej, która właśnie w Lubniewicach przeżyła swoją wielką miłość, czego i Tobie życzymy!
I trzy questy w powiecie międzyrzeckim
Każdy oczywiście warty przejścia, dlatego proponujemy nie wybierać, tylko przejść wszystkie. Nie będziesz żałował na pewno.
- „Bajkowe zakątki w Gorzycy” - Wyprawa prowadzi po miejscowości Gorzyca prezentując, ciekawe miejsca tej urokliwej wsi, położonej nad rzeką Obrą.
- „Tajemnice nietoperzy” - Wyprawa prowadzi po miejscowości Nietoperek, odsłaniając ciekawostki, tajemnice i przydatne informacje na temat nietoperzy i ich roli, jaką pełnią w przyrodzie.
- „Poznaj nasze miasto Międzyrzecz” - Wyprawa prowadzi po centrum Międzyrzecza, prezentując najciekawsze zabytki i miejsca związana z tym urokliwym miastem.
Oczywiście w województwie lubuskim mamy jeszcze inne trasy. Którą z nich wybierzesz, zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj jednak, by się pochwalić relacją z przejścia na grupie „Questy – Wyprawy Odkrywców (społeczność)”.