Jak to z gazem miejskim kiedyś było

Jak to z gazem miejskim kiedyś było Jak to z gazem miejskim kiedyś było Jak to z gazem miejskim kiedyś było
Jak to z gazem miejskim kiedyś było Jak to z gazem miejskim kiedyś było Jak to z gazem miejskim kiedyś było
Historyczny
Pieszy
20 minut
400 m
nieznany
Województwo: opolskie
Powiat: Nyski
Miejscowość: Paczków

Podziel się wrażeniami:

Komentarze:

Nie dodano jeszcze komentarza, bądź pierwszy, który skomentuje ten quest.

Tematyka
Na trasie wyprawy zapoznasz się z historią powstawania gazu, która prezentowana jest w Muzeum Gazownictwa w Paczkowie. Zobaczysz linię technologiczną powstawania gazu miejskiego oraz urządzenia, które przed wielu laty były używane w gospodarstwach domowych i zakładach, a wszystkie do swego działania potrzebowały właśnie gazu.
 
Gdzie to jest?
Quest prowadzi po Muzeum Gazownictwa w Paczkowie na Opolszczyźnie, na skraju Dolnego Śląska przy granicy z Czechami. Quest dostępny jest w godzinach otwarcia Muzeum tj. od wtorku do soboty w godzinach 9.00 – 17.00. Gra zaczyna się na terenie Muzeum, na środku placu pomiędzy budynkiem administracyjnym a zbiornikiem gazu.
 
Jak szukać skarbu?
Twoim zadaniem będzie uważne czytanie wskazówek. Przyda Ci się umiejętność obserwacji i rachowania. Zebrane liczby niezbędne będą do znalezienia Skarbu w Gazowni! Powodzenia!

Opiekun questu:Wojciech Kalfas, Muzeum Gazownictwa w Paczkowie, ul. Pocztowa 6 
48-370 Paczków, tel.77 431 68 34, www.muzuemgazownictwa.pl
 
ZAMIEŃ PIECZĘCIE NA ODZNAKI:
Ukończyłeś quest? Zaloguj się na swoje konto w serwisie questy.com.pl (rejestracja jest bezpłatna), dodaj quest przebyty z ulotką do swoich wyników, podając jego hasło. Jego pieczęć pojawi się na Twoim koncie. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień ogólnopolskiej odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców! 
Uczestnicy zabawy mogą również zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy - Odznaka Odkrywców Tajemnic znajdując questy w pobliskim. woj. wielkopolskim.


QUEST OSTATNIO UKOŃCZONY: 24.11.2020

QUEST UKOŃCZONY: 7 razy

Quest jest dostępny w formie

Zaloguj się, żeby pobrać plik pdf

Quest jest bezpłatny, ale musisz się zalogować, aby go pobrać. Jeśli chcesz zobaczyć przykładowe ulotki questów, wejdź na stronę "O Questach"