08.04.21

15 nowych tras w Dolinie Karpia!

Już w te wakacje - szereg questów w jednej z najpiękniejszych krain Małopolski!

Kilkaset hektarów stawów, tysiąc pięćset hektarów bezcennego obszaru specjalnej ochrony ptaków, tradycja i folklor, spójna oferta turystyczna i marka lokalna. Dolina Karpia rozciąga się na obszarze siedmiu małopolskich gmin: Zator, Brzeźnica, Osiek, Przeciszów, Polanka Wielka, Spytkowice oraz Tomice. Jest to historyczne zagłębie hodowli karpia, którego początki w tej krainie sięgają czasów Bolesława Krzywoustego. Raj dla wędkarzy i miłośników smacznych ryb, jest również miejscem bardzo atrakcyjnym dla turystów rozmiłowanych w przyrodzie i tradycjach regionalnych. Z całego serca zachęcamy do poznania tego regionu!

Już w te wakacje Dolinę Karpia będzie można zwiedzać trasami aż 15 questów - w tym 5 rowerowych i 3 kajakowych! W każdej z siedmiu gmin regionu czekać będzie na Was przynajmniej jeden quest. Powstanie również quest w sąsiednich słowackich Žabokrekach! 

Poznanie dzikiej przyrody i innych atrakcji bardzo ułatwia Ekomuzeum Doliny Karpia. Możecie więc zwiedzać ją z dwiema aplikacjami jednocześnie - questową i ekomuzealną, prezentującą żywe dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe. 

Oprócz obserwacji przyrody czy spływów kajakowych, w Dolinie Karpia poznacie bliżej tradycje wikliniarstwa, koronkarstwa, hodowli ryb, a nawet wyrobu krówek! Nad jakością lokalnych usług czuwa już marka lokalna Doliny Karpia. W ramach projektu odbędą się dwie imprezy promocyjne dla uczestników z Polski i Słowacji! 

Będziemy informować o postępach prac - bądźcie na bieżąco!

Wspieraj nas
inna kwota
wpłacam