09.12.19

Ambasadorzy Questów uhonorowani

Podczas niedawnej konferencji w krakowskim hotelu Sympozjum ogłosiliśmy listę dwudziestu Ambasadorów Questów – osób o szczególnych zasługach dla ruchu questowego.

Ambasadorzy Questów uhonorowani

Na konferencji w krakowskim hotelu Sympozjum ogłosiliśmy listę Ambasadorów Questów – ludzi o szczególnych zasługach dla powstawania, upowszechniania i promocji questów, wykorzystywania ich w edukacji i turystyce, a także szczególnie aktywnych użytkowników, którzy przyczyniają się do doskonalenia questów.
 

Dla wszystkich Ambasadorów Questów przygotowaliśmy Odznaki Honorowe PTTK – Questy Wyprawy Odkrywców oraz pamiątkowe dyplomy.
 

Na załączonym zdjęciu czwórka Ambasadorów nagradzana brawami podczas konferencji. Od lewej: Elżbieta Łukuś, Klaudia Czapkiewicz-Ziółek, Aleksandra Warczyńska i Agnieszka Babula. A oto pełna lista Ambasadorów Questów:
 
Agnieszka Babula – działająca w Stowarzyszeniu Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice wzorowa opiekunka questu w Wiosce Bociana. Promuje także inne questy w regionie.
 
Klaudia Czapkiewicz-Ziółek – działaczka Fundacji 3-4 start, organizatorka zjazdu blogerek z całej Polski, którego celem była promocja questów. Wystąpiła w filmie promującym program „Questy – Wyprawy Odkrywców”.
 
Anna Doliwa – prezes LGD „Dolina rzeki Grabi”, gdzie od lat funkcjonują questy. W roku 2019 na terenie LGD sieć została odnowiona i rozwinięta do liczby 36 questów.
 
Urszula Janiel – pracowniczka Starostwa Powiatowego w Hajnówce i inicjatorka powstania bardzo dobrze funkcjonującej sieci questów, rocznie odwiedzanych przez kilka tysięcy osób.
 
Izabela Kulig – animatorka z Piwnicznej-Zdroju, która uczestniczyła w tworzeniu kilku questów na terenie Piwnicznej i okolic. Jako pracownik MGOKu i Informacji Turystycznej regularnie promowała questy wśród mieszkańców i turystów.
 
Karolina Likhtarovich – trenerka questów, przez kilka lat zaangażowana w rozwijanie ogólnopolskiego programu „Questy – Wyprawy Odkrywców”, twórczyni licznych questów w Polsce centralnej i wschodniej.
 
Anna Losiak – jest najbardziej zaangażowaną poszukiwaczką skarbów w Polsce. Nie tylko utrzymuje 1 miejsce w rankingu odkrywców, ale także regularnie publikuje na portalach społecznościowych relacje z wypraw na questy.
 
Elżbieta Łukuś – nauczycielka ze Spisza, która współtworzy kolejne questy w tym regionie. Dzięki wydarzeniom organizowanym z jej inicjatywy przez miejscową szkołę, quest o księdzu Stanku w Łapszach Niżnych jest rocznie odwiedzany przez kilkuset uczniów.
 
Agnieszka Mendela – pracowniczka Informacji Turystycznej w Chrzanowie oraz animatorka wioski tematycznej „Bolęcin pod skałą”, uczestniczyła w przygotowaniu kilku questów na tym terenie i wszystkie aktywnie promuje.
 
Krzysztof Pecka – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Solinie, gdzie powstały już 3 questy, a w tym roku powstaje kolejny. Widzi w questach doskonałą metodę rozwoju turystyki zrównoważonej – rozpraszania ruchu turystycznego poza zaporę w Solinie.
 
Magdalena Polańska – pracowniczka Urzędu Gminy w Mszanie Dolnej odpowiedzialna za promocję. Aktywnie promuje sieć Zagórzańskich Questów, w której powstanie była też zaangażowana (m.in. w urzędzie można otrzymać specjalny bonus za ukończenie wszystkich questów).
 
Jolanta Rybińska – wielokrotnie relacjonowała wycieczki z rodziną na questy na swoim blogu „52 weekendy”. Poleca questy także na swojej stronie.
 
Justyna Sara-Hryncyszyn – członkini zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze Sztafeta Pokoleń, popularyzatorka trzech questów czynnych w gminie Świdnica. W planie są kolejne.
 
Urszula Stanisz – nauczycielka z miejscowości Rogi (gm. Miejsce Piastowe), która nie tylko aktywnie uczestniczyła w stworzeniu questu historycznego po Rogach, ale także sama odwiedza (wraz z synem) questy w całym regionie i je promuje.
 
Barbara Sulma – Prezes LGD Wrzosowa Kraina, rozwija i promuje questy na terenie LGD, gdzie jest ich obecnie szesnaście.
 
Agnieszka Szuścik – twórczyni filmu promującego Questy oraz ich osobista miłośniczka i promotorka. Poprowadziła m.in. audycję radiową na temat questów w Off Radio Kraków.
 
Jolanta Śledzińska – popularyzuje i promuje questy w ramach programu Turystyczne Rodzinki i nie tylko.
 
Ewelina Turkiewicz – pracowniczka Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie (gm. Polkowice), popularyzatorka questów w gminie Polkowice i na Wzgórzach Dalkowskich.
 
Aleksandra Warczyńska – specjalistka ds. turystyki w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, koordynatorka wielkiej sieci około sześćdziesięciu Wielkopolskich Questów.
 
Beata Zgódka – prowadzi blog „Mikołajka podróże te małe i duże”, na którym regularnie relacjonuje wycieczki na questy. Uczestniczy także w konkursach questowych, zajmując wysokie lokaty.
 
Raz jeszcze wszystkim Ambasadorom składamy podziękowania za ich nieoceniony wkład w rozwój questów w Polsce!

Wspieraj nas
inna kwota
wpłacam