10.01.22

Barokowe skarby Lubawki - nowy quest na Dolnym Śląsku

Zapraszamy na trasę nowego na Dolnym Śląsku, tuż przy granicy z Czechami. Na trasie wyprawy poznasz zabytki Lubawki, a w szczególności te związane z okresem baroku.

Zapraszamy na trasę nowego Questu "BAROKOWE SKARBY LUBAWKI" na Dolnym Śląsku, tuż przy granicy z Czechami. Na trasie wyprawy poznasz zabytki Lubawki, a w szczególności te związane z okresem baroku.
Quest tak rzeczywistości powstał w 2011 roku, ale po kilku latach funkcjonowania  zaginął skarb i wskazówki questu straciły na aktualności. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Granica" z Lubawki i Fundacja Calamita udało się je przywrócić do świetności w nowym wydaniu i formie - teraz jest dostępny również z aplikacją mobilną.

QUESTY – Wyprawy Odkrywców (z ang. quest – zadanie, zagadka) to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem przez las, spływ rzeką czy zwiedzanie muzeum. Do zabawy wystarczy ulotka  lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców. W Polsce obecnie jest ponad 600 Questów - edukacyjnych gier terenowych dostępnych na portalu www.Questy.org.pl

Quest   powstał z  inicjatywy Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalne „Granica” z Lubawki w ramach projektu pt. "QUEST – wyprawa odkrywców - reaktywacja" dofinansowanego ze środków  Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce