28.01.21

Dawne dzieje Chróstnika - nowy quest w Gminie Lubin na Dolnym Śląsku

„Dawne dzieje Chróstnika” to nowy quest w Gminie Lubin. Wyprawa prezentuje historię związaną z powstaniem Chróstnika.

„Dawne dzieje Chróstnika” to nowy quest w Gminie Lubin. Wyprawa prezentuje historię związaną z powstaniem Chróstnika oraz przedstawia najciekawsze zabytki, które można do dnia dzisiejszego zobaczyć. Uczestnik gry dowie się też o słynnym mieszkańcu Chróstnika, który przed trzema wiekami zasłynął w regionie, a jego dzieła są do dnia dzisiejszego „używane” w kościele.
 
Quest został przygotowany wspólnie z Radą Sołecką z Chróstnika oraz pracownikami Urzędu Gminy Lubin. Pod koniec roku odbyło się testowanie wyprawy podczas kilkustopniowego mrozu. Na trasie questu zostały również przygotowane tabliczki edukacyjne, które ciekawie informują o dawnych miejscach i obiektach w Chróstniku.
 
Czas przejścia gry wynosi 40 minut.
 
Trasę wyprawy można przejść na dwa sposoby

  • z kartą Questu , którą można pobrać samodzielnie z portalu https://questy.org.pl/quest/dawne-dzieje-chrostnika wydrukować i zabrać ją w teren. Karta zawiera scenariusz gry, czyli wskazówki i zadania do wykonania. Na końcu trasy na uważnych poszukiwaczy czeka skarb questu z tematyczną pieczęcią, którą przybija się na karcie wyprawy potwierdzając ukończenie gry. Karta questu jest również dostępna u Sołtysa Chróstnika oraz w Urzędzie Gminy Lubin.Uwaga!. Fakt przejścia questu należy odnotować w systemie, podając końcowe hasło.
  •  ze smartfonem  posiadającym system Android lub IOS. Wystarczy pobrać bezpłatną ogólnopolską aplikację mobilną Questy Wyprawy Odkrywców, https://questy.org.pl/aplikacja-mobilna, znaleźć quest "Dawne dzieje Chróstnika" i postępować zgodnie z instrukcjami Nie zapomnij naładować smartfon przed wyjściem w teren.
Gra jest bezpłatna i każdy może ją przejść. Najlepiej wyprawą podążać małymi grupkami. Gra jest znakomitym sposobem na wyjście z domu w dobie Covid19 i spędzenie wspólnie czasu w małym gronie na zabawie i poznawaniu nowych miejsc.

Na terenie Gminy Lubin to już jest trzeci quest. Zachęcamy również do odwiedzenia dwóch pozostałych:
W woj. dolnośląskim jest już ok 70 questowych szlaków  - edukacyjnych gier terenowych, a w całej Polsce prawie 500 . Jest w czym wybierać! Nie wierzysz? Sprawdź tu: www.QUESTY.org.pl - największa baza z questami w Polsce.