05.07.21

Dolina Karpia pełna questów!

W bajecznych "Mazurach Małopolski" właśnie zainaugurowaliśmy 10 nowych questów! Jedenasty quest w pakiecie czeka tuż za słowacką granicą.

Dolina Karpia pełna questów!

Dolina

Wakacje w Dolinie Karpia to rozkosz dla każdego, kto kocha przyrodę, kulturę i historię, pragnie oderwać się od zgiełku cywilizacji i aktywnie, ale w spokoju wypocząć w krainie, w której zwierciadła wód niezliczonych stawów odbijają sylwetki rozłożystych drzew, drewnianych kościółków, starych pałaców i kapliczek, przy akompaniamencie ptasich śpiewów. Dolina Karpia jest bowiem jedną z najważniejszych ostoi ptaków w Europie. 

Wszystko to dzięki Wiśle, Skawie i stawom rybnym, gdzie karpie i inne ryby hoduje się od czasów średniowiecza. I chociaż w Dolinie Karpia polskie rody dokonały niejednego przełomu w hodowli, gospodarka rybna zachowała tradycyjny charakter, tak zbawienny dla fauny i flory regionu oraz jego walorów turystycznych. Z całego serca polecamy Wam podróżowanie po tej bajecznej krainie, w czym oprócz questów pomoże Ekomuzeum Doliny Karpia, zapewniające atrakcje dla całej rodziny w każdym zakątku siedmiu gmin Doliny oraz dbająca o jakość usług marka lokalna obszaru.
 

Questy

Czeka na Was żróżnicowana oferta questowych tras, obejmująca:

6 questów rowerowych
2 questy piesze (w tym 1 na Słowacji)
3 questy kajakowe

Questy jeszcze nigdy nie były tak dokładnie opisane. Na każdej ulotce znajdziecie informację o sumie przewyższeń, dzięki której dobierzecie quest rowerowy w oparciu o skalę trudności. Dolina Karpia jest dość płaskim regionem - większość wycieczek nie będzie wymagała dużego wysiłku, za to czekają na nich przeróżne atrakcje i zagadki. 

Nowy quest znajdziecie w każdej z siedmiu gmin, trasy kajakowe czekają zaś na Wiśle i Skawie. Trasa piesza na Słowacji ukazuje piękno wsi Žabokreky. Questy stworzyła Fundacja Mapa Pasji dzięki Stowarzyszeniu Dolina Karpia, która jest ich opiekunem.
 

Zaczynamy!

Wszystkie jedenaście questów czeka TUTAJ:


Dwa z nich - w tym słowacki - zainaugurujemy już w weekend. Reszta jest gotowa i czeka na Wasze przybycie!

Kto chciałby zaprosić na quest znajomych ze Słowacji, wkrótce będzie mógł to zrobić, bowiem każdy z 11 questów będzie dostępny także w słowackiej wersji językowej! 

Polecamy wakacyjne wycieczki w Dolinie Karpia - dla lubiących podróżować w pojedynkę i dla całych rodzin, w regionie jest bowiem mnóstwo atrakcji dla dużych i małych.