28.05.19

Ewaluacja questu "Tropami historii w Szklarach Górnych"

W dniu 27 maja odbyła się ewaluacja questu „Tropami historii w Szklarach Górnych”. Quest prowadzi przez miejscowość, ukazując najciekawsze zakątki związane z jej historią.

Ewaluacja questu

W dniu 27 maja odbyła się ewaluacja questu „Tropami historii w Szklarach Górnych”. Quest prowadzi przez miejscowość, ukazując najciekawsze zakątki związane z jej historią. Zabytkowy kościół św. Piotra i Pawła, pałac barokowy, unikatowe płyty nagrobne i wiele innych miejsc pokazuje gra terenowa i poprzez zabawę edukuje o historii Szklar Górnych. Na końcu gry uczestników czeka nagroda – skrzynia ze skarbem.

Quest jest skierowany dla dzieci i młodzieży, ale również dla rodzin i aktywnych turystów. Scenariusze gry, tzw. karty questu, dostępne są w Urzędzie Gminy Lubin, w Szklarach Górnych lub też można samemu pobrać ze strony questy.com.pl. Została również przygotowana wersja questu na aplikację mobilną i można przejść całą trasą ze smartfonem w dłoni. Opiekunem questu jest Anna Kosacz-Gol ze Szklar Górnych oraz proboszcz parafii Św. Piotra i Pawła w Szklarach Górnych.

Ewaluacja, tj. testowanie mechanizmów gry, zostało przeprowadzone przez pracowników Urzędu Gminy oraz losowo wybrane osoby z regionu.

Stworzenie gry zostało w całości sfinansowane ze środków Gminy Lubin a wykonanie jej zostało przeprowadzone przez Krzysztofa Szustkę z Fundacji Calamita. Już na początku czerwca gra będzie dostępna dla zainteresowanych mieszkańców i turystów.