06.02.20

Ferie z questami - Dawne gry i zabawy podwórkowe w woj. lubuskim

Jeszcze kilka dni ferii w woj. lubuskim więc zapraszamy na nietuzinkowy quest,który znajduje się w Rybakowie. Wyprawa zapozna Cię z wieloma zabawami podwórkowymi.

Ferie z questami - Dawne gry i zabawy podwórkowe w woj. lubuskim

Jeszcze kilka dni ferii w woj. lubuskim więc zapraszamy na nietuzinkowy quest pt. "Dawne gry i zabawy podwórkowe",  który znajduje się w Rybakowie. Wyprawa zapozna Cię z wieloma zabawami, w których uczestniczyli mieszkańcy Rybakowa przed laty, a których część została już zapomniana. Niektórych gier i zabaw będziesz mógł też sam spróbować i przekonać się, jaką sprawiają frajdę.

A jakie to są gry? Gra w kapsle, Gąski, gąski do domu, Państwa - Miasta, Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy, Gra w gumę, Ciuciubabka, Zośka,  Gra w klasy, Kabel.
Jakie gry podwórkowe Pamiętacie z dzieciństwa? W co najbardziej lubiliście się bawić?

Rybakowo znajduje się w gminie Kłodawa. Najlepiej tu dojechać z Gorzowa Wielkopolskiego drogą nr 22 na Wałcz. W miejscowości Zdroisko należy skręcić w lewo na Rybakowo. Quest rozpoczyna się w centrum wsi, przy świetlicy wiejskiej. Podczas Wyprawy należy uważnie czytać wskazówki i dobrze liczyć. Trasa questu prowadzi ścieżką edukacyjną, na której zamieszczone są tabliczki informacyjne. Przy niektórych znajdują się „elementy” zabawy czy gry, więc nie krępuj się, tylko sprawdź, jak w to się kiedyś grało. Zebrane cyfry niezbędne będą do znalezienia skarbu, jako nagrody za Twój wysiłek. Podziel się wrażeniami w Księdze Wyprawy, a pieczęć odbij na swojej karcie, jako dowód ukończenia szlaku. Odłóż dyskretnie skrzynię na miejsce dla innych Odkrywców.

Ulotke z questem można pobrać tu: https://questy.com.pl/quest/dawne-gry-i-zabawy-podworkowe