06.01.21

Ferie z questami na Dolnym Śląsku - Quest "Ścieżkami historii w Komorowie"

Zapraszamy na quest pt. "Ścieżkami historii w Komorowie".  Wyprawa prezentuje historię powstania Komorowa oraz najciekawsze zabytki, które zachowały się do dzisiaj.

Ferie z questami na Dolnym Śląsku  - Quest

❄️Zapraszamy na Edukacyjną Grę Terenową - quest w Komorowie (gm. Świdnica, woj. Dolnośląskie) pt. "Ścieżkami historii w Komorowie" .  Wyprawa prezentuje historię powstania Komorowa oraz najciekawsze zabytki, które zachowały się w lepszym lub gorszym stanie do dnia dzisiejszego.

❄️A na trasie edukacyjnej gry można między innymi zobaczyć:

  • Zabytkowy Pałac z 1800 roku wraz z zabudowaniami folwarcznymi i parkiem przypałacowym,
  • odrestaurowany i zamieszkany Wiatrak Holenderski
  • zabytkowa dawna dzwownnica, która obecnie pełni funkcje pomnika poległych na I wojnie światowej.
Czas przejścia: 35 minut

Długość trasy: 2,3 km

Jak grać?
Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i staranne wykonywanie zadań na trasie gry. Zebrane cyfry niezbędne będą do znalezienia pojemnika finałowego i dostania się do jego środka.

Quest można przejść na dwa sposoby:

  • z kartą Questu, którą można pobrać samodzielnie z portalu https://questy.org.pl/quest/sciezkami-historii-w-komorowie , wydrukować i zabrać ją w teren. Karta zawiera scenariusz gry, czyli wskazówki i zadania do wykonania. Na końcu questu, na uważnych poszukiwaczy, czeka skarb questu z tematyczną pieczęcią, którą przybija się na karcie wyprawy potwierdzając ukończenie gry. Uwaga. Fakt przejścia questu należy odnotować w systemie, podając końcowe hasło.
  • ze smartfonem posiadającym system Android lub IOS. Wystarczy pobrać bezpłatną ogólnopolską aplikację mobilną #QuestyWyprawyOdkrywców, https://questy.org.pl/aplikacja-mobilna, znaleźć quest "Ścieżkami historii w Komorowiei" i postępować zgodnie z instrukcjami. Nie zapomnij naładować smartfon przed wyjściem w teren.


Gra jest #bezpłatna i każdy może ją przejść. Najlepiej wyprawą podążać małymi grupkami. Idealny pomysł w dobie Covid-19 na wyjście z domu i w małym gronie spędzenie wspólnie czasu, bawiąc się i poznając nowe miejsca.
W woj. Dolnośląskim jest już ok 70 questowych szlaków - edukacyjnych gier terenowych a w całej Polsce prawie 500. Jest w czym wybierać!

Nie wierzysz? To sprawdź tu: www.QUESTY.org.pl - największa baza z questami w Polsce.