13.01.21

Ferie z questami " O Zamku w Owieśnie przez Templariuszy zbudowanym" - dolnośląskie

 Podczas wyprawy poznasz ciekawą historię zamku w Owieśnie, którego powstanie wiąże się z Zakonem Templariuszy. Zobaczysz jeden z dwóch w Europie zamków na planie koła.

Ferie z questami

Zapraszamy na quest pt: "O Zamku w Owieśnie przez Templariuszy zbudowanym" na Dolnym Śląsku, w Gminie Dzierżoniów, w Górach Sowich. Podczas wyprawy poznasz ciekawą historię dot. zamku w Owieśnie, którego powstanie wiąże się z Zakonem Templariuszy. Zobaczysz jeden z dwóch w Europie zamków zbudowanych na planie koła.

Czas przejścia: ok. 30 minut
Długość trasy: 1,2 km
 
Jak grać?
Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i staranne wykonywanie zadań na trasie gry. Zebrane cyfry niezbędne będą do znalezienia pojemnika finałowego.

Quest można przejść na dwa sposoby: 

  • z kartą Questu , którą można pobrać samodzielnie z portalu , wydrukować i zabrać ją w teren. Karta zawiera scenariusz gry, czyli wskazówki i zadania do wykonania. Na końcu trasy na uważnych poszukiwaczy czeka skarb questu z tematyczną pieczęcią, którą przybija się na karcie wyprawy potwierdzając ukończenie gry. Uwaga Fakt przejścia questu należy odnotować w systemie, podając końcowe hasło.
  • ze smartfonem  posiadającym system Android lub IOS. Wystarczy pobrać bezpłatną ogólnopolską aplikację mobilną Questy Wyprawy Odkrywców, https://questy.org.pl/aplikacja-mobilna, znaleźć quest "O Zamku w Owieśnie przez Templariuszy zbudowanym" i postępować zgodnie z instrukcjami Nie zapomnij naładować smartfon przed wyjściem w teren.

Gra jest bezpłatna i każdy może ją przejść. Najlepiej wyprawą podążać małymi grupkami.Gra jest świetnym sposobem na wyjście z domu w dobie Covid19 i spędzenie wspólnie czasu w małym gronie na zabawie i poznawaniu nowych miejsc.W woj. dolnośląskie jest już ok 70 questowych szlaków  - edukacyjnych gier terenowych, a w całej Polsce prawie .

Jest w czym wybierać! Nie wierzysz? Sprawdź tu: www.QUESTY.org.pl - największa baza z questami w Polsce.

Quest stworzyła Fundacja Calamia]ta

---
 Dołącz do nas – załóż konto: https://bit.ly/2P1Ftef
 Bądź na bieżąco! Czytaj Newsletter: https://bit.ly/3hHpL4o
 Zdobądź questową odznakę PTTK: https://bit.ly/30WKF8N
 Pobierz bezpłatną aplikację: https://bit.ly/2EmQTY0

Fot. Pootr Wroński i Krzysztof Szustka