11.01.21

Ferie z questami "Wyprawa po majątku dworskim" - dolnośląskie

Wyprawa prowadzi po majątku dworskim w Kaźmierzowie, przedstawiając jego historię i pokazując najciekawsze zakątki tego niezapomnianego miejsca.

Ferie z questami

Zapraszamy na Edukacyjną GręTerenową - quest "WYPRAWA PO MAJĄTKU DWORSKIM" w Kaźmierzowie, gm. Polkowice na Dolnym Śląsku. Wyprawa prowadzi po majątku dworskim w Kaźmierzowie, przedstawiając jego historię i pokazując najciekawsze zakątki tego niezapomnianego miejsca.

Na trasie tej edukacyjnej gry możesz poznać m.in.:

  •  neobarokowy dwór z XVIII wieku
  •  kościół cmentarny (ruina), z końca XVII w.
  •  dobrze zachowane założenie parkowe
  •  zagospodarowania dworskie
 Czas przejścia: ok. 35 minut
 Długość trasy: 1,5 km
 Jak grać?
Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i staranne wykonywanie zadań na trasie gry. Zebrane cyferki niezbędne będą do znalezienia pojemnika finałowego.

Quest można przejść na dwa sposoby:
  •  z kartą Questu , którą można pobrać samodzielnie z portalu https://questy.org.pl/quest/wyprawa-po-majatku-dworskimi, wydrukować i zabrać ją w teren. Karta zawiera scenariusz gry, czyli wskazówki i zadania do wykonania. Na końcu trasy na uważnych poszukiwaczy czeka skarb questu z tematyczną pieczęcią, którą przybija się na karcie wyprawy potwierdzając ukończenie gry. Uwaga Fakt przejścia questu należy odnotować w systemie, podając końcowe hasło.
  •  ze smartfonem  posiadającym system Android lub IOS. Wystarczy pobrać bezpłatną ogólnopolską aplikację mobilną Questy Wyprawy Odkrywców, https://questy.org.pl/aplikacja-mobilna, znaleźć quest "Wyprawa po majątku dworskimi" i postępować zgodnie z instrukcjami Nie zapomnij naładować smartfon przed wyjściem w teren.
Gra jest bezpłatna i każdy może ją przejść. Najlepiej wyprawą podążać małymi grupkami.
W Gminie Polkowice obecnie funkcjonuje  questowych szlaków, na które serdecznie zapraszamy!

Gra jest znakomitym sposobem na wyjście z domu w dobie Covid19 i spędzenie wspólnie czasu w małym gronie na zabawie i poznawaniu nowych miejsc.

W woj. dolnośląskim jest już ok 70 questowych szlaków  - edukacyjnych gier terenowych, a w całej Polsce prawie . Jest w czym wybierać!