29.09.21

Fotorelacja z inauguracji questu rowerowego w Szklarach Dolnych (woj. dolnośląskie)

W dniu 26 września odbyła się inauguracja questu rowerowego w Szklarach Dolnych (Gmina Chocianów) w której wzięło udział ponad 100 questowiczów i mieszkańców regionu

W dniu 26 września odbyła sie inauguracja questu rowerowego  "ŚCIEŻKAMI HISTORII SZKLAR DOLNYCH i OKOLIC" organizowanego przez Sołectwo Szklary Dolne - Osada Strażacka wraz z KGW BUMbabki ze Szklar Dolnych oraz Programem "Questy - Wyprawy Odkrywców" wraz z Fundacją Calamita.

Na rowerowy rajd przyjechało blisko setka rowerzystów z Gminy Chocianów,  Gminy Lubin, Lubina, Dlnego Śląska, lubuskiego i Wielkopolski. Długość trasy (17 km) nie przestraszyła i wszystkim udało się ukończyć rajd, odpowiedzieć na questowe zagadki oraz zdobyć Skarb Questu. Część questowiczów zaliczyła nawet drugi quest w Szklarach Dolnych - "Strażacka Wyprawa".

Na uczestników rajdu czekały również atrakacje przygotowane przez organizatorów tj. animacje dla dzieci, dmuchańce, pogadanka dla najmłodszych z policją nt. bezpieczeństwa na drodze, konkurencje sportowe, poczęstunek od KGW "BUMbabki", możliwość zaszczepienia się oraz loteria z nagrodami.

Wielkie podziękowania dla Pani Sołtys Dorota Janusz wraz z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich BUMbabki ze Szklar Dolnych za przygotowanie rajdu oraz mieszkańców i współpracownikom Sołectwa za pomoc i zaangażowanie.

Dziękujemy również sponsorom i darczyńcom za ufundowane nagrody i upominki, m.in. Tomasz Kulczyński - Burmistrz Chocianowa, Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, Powiat Polkowicki , KGW Bumbabki,  Restauracja Miedziana, Wrzosowa Kraina, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Zachęcamy uczestników Rajdu do poznawania swojego regionu na questowych trasach bo w okolicach jest ich kilkadziesiąt a w całej Polsce blisko 600.
Najbliższe questy:

  • Tropami historii w Szklarach Górnych (Gmina Lubin)
  • Dawne dzieje Jędrzychowa (Gmina Polkowice)
  • Wyprawa o płazach (Miasto i Gmina Chocianów)
  • Historyczne zakątki Krzeczyna Wielkiego (Gmina Lubin)
  • Dawne dzieje Chróstnika (Gmina Lubin)
  • O tryptyku z kościoła w Osieku i innych perełkach (Gmina Lubin)
  • W poszukiwaniu tronu duszka wędrownego (Gmina Polkowice)
Więcej informacji o questach: www.QUESTY.org.pl.

Zdjęcia: Krzysztof Szustka