12.12.21

Inauguracja questów na Ziemi Kamiennogórskiej

W dniu 11.12 odbyło się spotkanie w Bukówce związane z inauguracją reaktywowanych questów na Ziemi Kamiennogórskiej. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Bukówki i questowicze

W dniu 11 grudnia odbyło sie spotkanie w Bukówce związane z inauguracją reaktywowanych questów na Ziemi Kamiennogórskiej.
W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Bukówki, Gminy Lubawka i powiatu Kamiennogórskiego. Pomimo trudnych warunków zimowych wszystkim udało się przejść quest "Ścieżkami dawnej złotej wsi nad Zalewem Bukówka".

Quest dostępny jest z kartą gry - questem oraz można go przejść z aplikacją mobilną Questy - Wyprawy Odkrywców. Kartę gry można samodzielnie pobrać ze strony www.Questy.org.pl lub dostać u Sołtysa Bukówki, w lokalnych gospodarstwach agroturystycznych a także w siedzibie LGD Kwiat Lnu.

Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Stowarzyszenia „Granica” z Lubawki w ramach projektu pt. "QUEST – wyprawa odkrywców - reaktywacja" dofinansowanego ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

W ramach realizowanego projektu udało się odtworzyć 5 questów na terenie Powiatu Kamiennogórskiego oraz przygotować wersję drukowaną ulotek a także wersję mobilną w aplikacji.
Dziękujemy za przygotowanie logistyczne i poczęstunek KGW Bukowianki z Bukówki.

Zdjęcia: Krzysztof Szustka, Renata Suszek