14.11.20

Już jest pierwszy quest w woj. pomorskim w Straszynie

Już jest pierwszy quest w woj. pomorskim pt. Quest Straszyn - szlakiem elektrowni wodnych - w wersji drukowanej i w aplikacji mobilnej.

Już jest pierwszy quest w woj. pomorskim w Straszynie

Już jest. Pierwszy quest w woj. pomorskim pt. Quest Straszyn - szlakiem elektrowni wodnych. QUEST to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania! Idealny pomysł w dobie Covid19 na wyjście z domu i w małym gronie spędzenie wspólnie czasu, bawiąc się i poznając nowe miejsca.

A o czym jest quest? Straszyn to malownicza miejscowość leżąca w dolinie Raduni. Znajdują się tutaj trzy zabytkowe elektrownie wodne. Po interesującej trasie wzdłuż Raduni uczestników poprowadzi Alfons Hoffmann (1885-1963), prekursor hydroenergetyki na Pomorzu. Quest przedstawia historię elektrowni i wsi Straszyn.

Straszyn leży ok. 10 km od Gdańska. Dojechać tu można drogą 222 z Gdańska lub od strony Starogardu Gdańskiego, obwodnicą gdańską S6 (zjazd wprost do Straszyna). Wyprawę zaczynamy z parkingu przy Mediatece w Straszynie, ul. Dworcowa 6a. Część trasy prowadzi po drodze leśnej.
Czas gry to ok. 2-3 godziny. Quest dostępny jest dostępny cały rok jako oferta turystyczno-edukacyjna dla mieszkańców Straszyna, Gminy Pruszcz Gdański, Powiatu Gdańskiego oraz zainteresowanych turystów.

Jak grać? Quest można przejść na dwa sposoby:

  • z kartą Questu, którą można pobrać samodzielnie z portalu POD TYM ADRESEM, wydrukować i zabrać ją w teren. Karta zawiera scenariusz gry, czyli wskazówki i zadania do wykonania. Na końcu questu, na uważnych poszukiwaczy, czeka skarb questu z tematyczną pieczęcią, którą przybija się na karcie wyprawy potwierdzając ukończenie gry. Uwaga. Fakt przejścia questu należy odnotować w systemie, podając końcowe hasło.
  • ze smartfonem