12.03.20

Już wkrótce rusza quest w Solinie

Solina poza sezonem letnim jest miejscem cichym i spokojnym. O każdej porze roku zaprasza nie tylko nad zaporę, ale również w urokliwą okolicę, której historię przybliża quest.

Już wkrótce rusza quest w Solinie

Nad wodami bieszczadzkiej Atlantydy - taki tytuł nosi quest w Solinie, który zostanie uruchomiony z początkiem wiosny.

Solina to nie tylko słynna zapora wodna - największa w kraju - oraz powstały dzięki niej zalew uwielbiany przez turystów z całej Polski. To również dzieje miejscowości zatopionej przez wody zalewu, a także piękno Soliny obecnej, rozpościerającej się po obu stronach zapory na zboczach Bieszczadów. 

Quest soliński - który dołącza do działających już questów w gminie Solina: Ciekawostki Bukowca oraz U źródeł i nad zalewem. Z Myczkowa do Polańczyka - podobnie jak one opowiada ciekawą historię w miejscu znanym Polakom głównie z zachwycającej przyrody. Pozwala także spojrzeć na Solinę nie jako na oblegany letni kurort, ale ze zrozumieniem jej dziedzictwa oraz z zadumą, do której skłania spokój bieszczadzkiego raju.

Zapraszamy na spacer, który rozpoczyna się nad Jeziorem Solińskim, aby poprowadzić Odkrywców w głąb miejscowości i jej dziejów.


                                                    

Wspieraj nas
inna kwota
wpłacam