06.04.18

Konkurs SPOTKANIE Z DZIEDZICTWEM REGIONU

W ramach konferencji „Edukacja regionalna na Dolnym Śląsku w praktyce”  odbywa się konkurs „Spotkanie z dziedzictwem regionu” promujący miejsca, w których grupy szkolne spotykają się z dziedzictwem regionu tj. we wsiach tematycznych, zagrodach edukacyjnyc

Konkurs SPOTKANIE Z DZIEDZICTWEM REGIONU

W ramach konferencji „Edukacja regionalna na Dolnym Śląsku w praktyce”  odbywa się konkurs „Spotkanie z dziedzictwem regionu” promujący miejsca, w których grupy szkolne spotykają się z dziedzictwem regionu tj. we wsiach tematycznych, zagrodach edukacyjnych czy punktach ekomuzeum.

Konkurs promuje również nowatorskie narzędzia przedstawiające region w nieco inny sposób tj. poprzez Questy – Wyprawy Odkrywców.

Dla nauczycieli, uczestników Konferencji, przewidziano dodatkową Nagrodę Specjalną -  Voucher Pobytowy w wiosce tematycznej dla grupy 30 osobowej.  Nagrodę można wykorzystać do 30 października 2018 roku.  

Aby wziąć udział w Konkursie należy:

  1. Być uczestnikiem konferencji;
  2. Przejść Quest „Barokowa Legnica” do dnia 22 kwietnia (niedziela) z aplikacją mobilną Questy – Wyprawy Odkrywców
  3. Przysłać zgłoszenie na adres: info@questy.com.pl  podając swój nick z aplikacji oraz nazwę placówki szkolnej/przedszkola. 

Początek gry, tj. start questu, znajduje się ok 400 m od miejsca, w którym odbywa się konferencja, a czas przejścia całej gry wynosi ok 20 minut. Quest przedstawia barokowe zabytki Legnicy, które bardzo dobrze się zachowały i są ozdobą piastowskiego grodu tj. Kościół Świętego Jana, Mauzoleum Piastów, Kolegium Jezuitów, Dawny Pałac Opatów Lubiąskich, Stary Ratusz oraz Akademię Rycerską.

Wśród nadesłanych zgłoszeń, w dniu 23 kwietnia, zostanie rozlosowany jeden Voucher zawierających jednodniowy udział grupy (do 30 osób) w warsztatach edukacyjnych (2-5 godzin) w ramach pełnej oferty.

Aplikacja Questy – Wyprawy Odkrywców działa na smartfonach/tabletach z systemami Android i IOS i można ją bezpłatnie pobrać na swoje urządzenie. Więcej informacji znajduje się na stronach www.questy.com.pl w zakładce „mobilne” 

Edycja (23.04.2018)

Laureatem Konkursu "Spotkanie z dziedzictwem regionu" została Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie, a nagrodą był pobyt 30-osobowej grupy w Lipianach - Wiosce Smaku.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom udziału w konkursie. Mamy nadzieje, iż questy będą częściej wykorzystywane przez uczniów w ramach edukacji regionalnej. Do zobaczenia na questowych trasach.