20.01.21

Konkurs - Styczeń z Questami w Gminie Kobierzyce

W myśl hasła „Questy uczą, Questy bawią, Questy super są wyprawą!” zapraszamy mieszkańców Gminy Kobierzyce i regionu na dwa questy – edukacyjne gry terenowe.

Konkurs - Styczeń z Questami w Gminie Kobierzyce

W myśl hasła „Questy uczą, Questy bawią, Questy super są wyprawą!” zapraszamy mieszkańców Gminy Kobierzyce i regionu na dwa questy – edukacyjne gry terenowe, które funkcjonują w miejscowościach Chrzanów i Królikowice, a przy okazji do udziału w KONKURSIE "Styczeń z Questami w Gminie Kobierzyce" (szczegóły poniżej).

Wyprawy w Gminie Kobierzyce:

 • Quest „ROLNICZE ŻYCIE NA CHRZANOWSKIEJ ZIEMI”.Wyprawa zapozna Cię z życiem na wsi, uprawami oraz zwyczajami panującymi w nowoczesnej wsi rolniczej. Ulotka do pobrania tu: https://questy.org.pl/quest/rolnicze-zycie-na-chrzanowskiej-ziem
 • Quest „SZLAKIEM KRÓLIKA W KRÓLIKOWICACH”. Wyprawa poprowadzi Cię ulicami Królikowic, trasą ścieżki edukacyjnej „Szlakiem Królika”. Dowiesz się prawie wszystkiego o króliku, który zajął znaczące miejsce w różnych dziedzinach naszego życia, literatury, filmu animowanego czy też świata mody.  Ulotka do pobrania tu: https://questy.org.pl/quest/szlakiem-krolika-w-krolikowicach
 Questy można przejść na dwa sposoby:
 •  z kartą Questu, którą można pobrać samodzielnie z portalu www.Questy.org.pl (linki podane wyżej). Wymagana jest darmowa rejstracja i założenie konta na portalu. Ulotki questowe należy wydrukować i zabrać w teren. Karta zawiera scenariusz gry, czyli wskazówki i zadania do wykonania. Na końcu trasy na uważnych poszukiwaczy czeka skarb questu z tematyczną pieczęcią, którą przybija się na karcie wyprawy potwierdzając ukończenie gry. Uwaga. Fakt przejścia questu należy odnotować w systemie, podając końcowe hasło.
 •  ze smartfonem posiadającym system Android lub IOS. Wystarczy pobrać bezpłatną ogólnopolską aplikację mobilną Questy Wyprawy Odkrywców,https://questy.org.pl/aplikacja-mobilna, znaleźć tytuł questu „Rolnicze życie na Chrzanowskiej Ziemi” lub „Szlakiem Królika w Królikowicach”  i postępować zgodnie z instrukcjami. Nie zapomnij naładować smartfon przed wyjściem w teren.

UWAGA. 
Pierwszych 20 questowiczów, którzy przejdą obydwa questy i zgłoszą się do Konkursu "STYCZEŃ Z QUESTAMI W GMINIE KOBIERZYCE", mogą otrzymać drobne upominki w postaci: 
 • Paszportu Questowicza - książeczki na zbierane pieczęci
 • Dwie ulotki questowe z wypraw na Dolnym Śląsku
 • Drobne upominki/gadżety z Urzędu Gminy Kobierzyce

Co należy zrobić?
 1. Przejść questy:  "Rolnicze życie na Chrzanowskiej Ziemi" oraz "Szlakiem Królika w Królikowicach" w dniach do 31 stycznia 2021 z aplikacją lub ulotką questową i zalogować znalezienie w systenie www.Questy.org.pl
 2. Wstawić zdjęcie na swoim koncie na facebooku lub instagramie z trasy questu opatrzone hasłem: Questy uczą, Questy bawią, Questy super są wyprawą! 
 3. Zgłosić chęć uczestnictwa w Konkursie do Stowarzyszenia Chrzanowy Ogród do dnia 2 lutego 2021 r. z podaniem swojej nazwy użytkownika, poprzez  stronę Chrzanów - Wioska Ostrego Smaku na facebooku lub mailowo: wioskaostregosmaku@gmail.com
Organizatorzy Konkursu:
 • Stowarzyszenie Chrzanowy Ogród
 • Mieszkańcy Sołectwa Królikowice
 • Fundacja Calamita
Gra jest bezpłatna i każdy może ją przejść. Najlepiej wyprawą podążać małymi grupkami. Jest świetnym sposobem na wyjście z domu w dobie Covid19 i spędzenie wspólnie czasu w małym gronie na zabawie i poznawaniu nowych miejsc.

Na uwagę zasługuje fakt, iż quest "Szlakiem Królika w Królikowicach" znalazł się w pierwszej 20-tce Najpopularniejszych Questów w Polsce roku 2020.