22.05.22

"Legendy słowiańskie" ożyły w Raciborzu

15 maja swoją premierę miał quest w Arboretum Brawy Morawskiej, poświęcony słowiańskim wierzeniom. Impreza była przednia!

Niedaleko wejścia do odtworzonego średniowiecznego grodu w piękny, słoneczny dzień stanęły stoiska Raciborza i nasze - z kartami gry, nagrodami dla zdobywców pieczęci, odznakami, warsztatami pieczątkarskimi i uwijającym się zespołem Questy-Wyprawy Odkrywców. 

Obok nas na grillu piekły się podpłomyki dla Questowiczów, strzelano z łuku do tarczy, a las i gród przeżywały najazd turystów walczących o skarb. Nieopodal trwał piknik polsko-ukraiński, zaś o godzinie 17:00 rozpoczął się koncert w Zaczarowanym Ogrodzie, gdzie grano muzykę z fimów Disneya.

Najbardziej cieszy nas to, jak świetnie Odkrywcy bawili się na queście, w czym wielka zasługa naszych partnerów: Arboretum Bramy Morawskiej, miasta Racibórz, Drengów z nad górnej Odry i Julia Anna maluje, którzy zatroszczyli się o ciekawy tekst, piękną szatę graficzną, promocję i niespodzianki ukryte w leśnych ostępach. Dziękujemy!

Z komentarzy Odkrywców:

  • Kukusie: Super quest, szczególnie z dziećmi.
  • Bartoszm_17: to miejsce jak i quest są rewelacyjne do tego skarb świetnie umieszczony
  • Zgódeczki: spacer po pięknym parku, wędrując z dzieckiem trzeba wziąć pod uwagę, że trochę czasu spędzimy w mini zoo i warto wziąć karteczkę i ołówek bo po drodze można odrysować tzw suchą pieczęć
  • JuliaK: Świetna zabawa dla całej rodziny!
  • haagar: Koniecznie należy zarezerwować więcej czasu, by odkryć nie tylko skarb questu, ale i uroki arboretum.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z zabawy, a quest dostał jak na razie same piątki. I, na Peruna, wcale nas to nie dziwi!

A przecież na tym nie koniec, bo już w niedzielę 28 maja spotykamy się na inauguracji drugiego questu w Raciborzu, tym razem w historycznym centrum. Przybywajcie na Bulwary nad Odrą, by wziąć udział w ich otwarciu i wszystkich atrakcjach z tym związanych - wśród których będzie quest "Z Ofką po średniowiecznym Raciborzu"!

Projekt "Raciborskie Wyprawy Odkrywców" jest współfinansowany przez Miasto Racibórz.