02.05.21

Majówka z questami nad morzem

Nie w każdym zakątku Polski w majówkowy weekend świeci słońce ale pomimo tego zapraszamy na questowe trasy. 

Majówka z questami nad morzem

Nie w każdym zakątku Polski w majówkowy weekend świeci słońce ale pomimo tego zapraszamy na questowe trasy. Można sobie znaleźć krótką trasę lub prowadzącą po miejscowości a także można zabarać ze sobą parsolkę - i problem rozwiązany.

Tych, którzy spędzają majówkowy weekend nad morzem zapraszamy do Gminy Mielno. 3 questowe trasy pokażą ciekawe zakątki związane z morzem.

  • "W poszukiwaniu skarbu latarnika w Gąskach" - Quest przedstawia historię rozwoju nawigacji morskiej i latarni w Gąskach. Czas przejścia: 30 minut. - https://questy.org.pl/.../w-poszukiwaniu-skarbu-latarnika...
  • "Tajemnice wioski rybackiej w Chłopach"- Quest prowadzi przez miejscowość Chłopy, która od wieków związana jest z rybołówstwem. Na trasie wyprawy poznasz jej historię i ciekawostki związane z tą malowniczą wioską. Czas przejścia: 45 minut - https://questy.org.pl/.../tajemnice-wioski-rybackiej-w...
  •  "Przygoda z morzem na promenadzie w Mielnie" - Quest prowadzi nadmorską promenadą w Mielnie, ukazując najciekawsze miejsca związane z morzem i walorami tego regionu. Zwiedzisz przystań rybacką i spotkasz wielkiego morsa na swej drodze. Czas przejścia: 80 minut - https://questy.org.pl/.../przygoda-z-morzem-na...

Questy można przejść na dwa sposoby:
  •  z kartą Questu, którą można pobrać samodzielnie z portalu www.Questy.org.pl. Wymagana jest darmowa rejestracja i założenie konta na portalu. Ulotki questowe należy wydrukować i zabrać w teren. Karta zawiera scenariusz gry, czyli wskazówki i zadania do wykonania. Na końcu trasy na uważnych poszukiwaczy czeka skarb questu z tematyczną pieczęcią, którą przybija się na karcie wyprawy potwierdzając ukończenie gry. Uwaga. Fakt przejścia questu należy odnotować w systemie, podając końcowe hasło.
  • ze smartfonem posiadającym system Android lub IOS. Wystarczy pobrać bezpłatną ogólnopolską aplikację mobilną Questy Wyprawy Odkrywców, https://questy.org.pl/aplikacja-mobilna, znaleźć tytuł questu i postępować zgodnie z instrukcjami. Nie zapomnij naładować smartfon przed wyjściem w teren.

A Questowiczów, którzy w związku z deszczową pogodą zostaną w domu, zapraszamy do przeglądania serwisu www.QUESTY.org.pl i:
  •  zaplanowania sobie kolejnych wypadów na trasy wypraw,
  • uzupełnienia wpisów i komenatrzy do przebytych questów,
  • sprawdzenia zasad konkursu "SUPERFAN Questów 2021",
  • zpoznania sie z nowymi funkcjami w aplikacji mobilnej Questy - Wyprawy Odkrywców.
zdjęcia: Krzysztof Szustka