14.09.20

Mamy nowy rekord Polski na wspólne zdjęcie miłośników questowania

Rekord Polski pobity. 12 września, podczas Dolnośląskiego Weekendu z Questami na wspólnym zdjęciu miłośników Questowania znalazło się 209 osób i 2 psy.

Mamy  nowy rekord Polski na wspólne zdjęcie miłośników questowania

Rekord Polksi pobity. 12 września, w Burkatowie (Gmina Świdnica) na Dolnym Śląsku, podczas Dolnośląskiego Weekendu z Questami jednym z elementów programu było Quest Foto - czyli wspólne zdjęcie miłośników Questowania z Polski. Na wspólnym zdjęciu znalazło się 209 osób i 2 psy miłośników Questowania z Polski tj. z miejscowości z Gminy Świdnica oraz przyjezdni między innymi z Jeleniej Góry, Gliwic, Kamiennej Góry, Knurowa, Czempinia, Wałbrzycha, Świdnicy, Lubina, Legnicy, Bielawy, Wrocławia, Poznania, Marcinowic, Opola, Skawiny, Ostrowa Wielkopolskiego, Oleśnicy.

Każdy z uczestników słyszał o queście, a znaczna większość przeszła przynajmniej 1 questem, część brała udział w przygotowaniu gry i pojemnika finałowego w swojej miejscowości,  w gronie uczestników znaleźli się questowicze, którzy zdobyli odznaki PTTK Questy Wyprawy Odkrywców w stopniu Popularna (5 ukończonych questów), Brązowa (15 ukończonych questów w 2 województwach), Srebrna (50 ukończonych questów w 5 województwach, Złota (100 ukończonych questów w 10 województwach), oraz cztery osoby z tytułem Ambasador Questów.

Poprzedni Rekord Polski wynosił 103 osoby i został ustanowiony 23.11.2019 r. w Krakowie podczas Ogólnopolskiej Konferencji pt. Questy – Wyprawy Odkrywców – nowoczesna edukacja i promocja regionów w praktyce. 

fot. Dariusz Wojszczyk