08.08.19

Na pszczelim queście w Światowy Dzień Pszczoły

Czy wiecie, że 8 sierpnia to ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZOŁY? Aż 1/3 pożywienia, które spożywamy zależy od tych małych stworzonek. Na całym świecie do wielkiej i bardzo pożytecznej gru

Na pszczelim queście w Światowy Dzień Pszczoły

Czy wiecie, że 8 sierpnia to ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZOŁY? Aż 1/3 pożywienia, które spożywamy zależy od tych małych stworzonek. Na całym świecie do wielkiej i bardzo pożytecznej grupy pszczołowatych należy ponad 20 000 gatunków owadów. Krewni najlepiej nam znanej pszczoły miodnej żyją w Azji, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce Północnej i w Europie.
Polskę zamieszkuje ponad 450 gatunków pszczołowatych, z których większość nie produkuje miodu. Wśród pszczołowatych są zarówno gatunki żyjące samotnie, jak i społecznie. 
A my napraszamy na quest "Przygoda z pszczołami w Maciejowie" w wiosce tematycznej "MIODOWA KRAINA" w Województwo Opolskie na terenie Stowarzyszenie LGD "Dolina Stobrawy"
Na trasie questu dowiesz się o pszczelarstwie i Pasiece w Maciejowie. To właśnie tu żył przed wiekiem ks. Jan Dzierżon, słynny badacz pszczół i propagator nowoczesnych metod ich hodowli. Zobaczysz gdzie żyją pszczoły, jak wygląda pszczeli pożytek oraz będziesz miał możliwość odstresować się oddychając powietrzem z ula.
Quest dostępny w formie ulotki i w wersji mobilnej na smartfonie. A kartę gry można pobrać tu: https://questy.com.pl/qu…/przygoda-z-pszczolami-w-maciejowie