05.01.22

Najpopularniejsze questy w Polsce 2021 - woj. dolnośląskie

Przedstawiamy podsumowanie roku 2021 w kategorii „Najpopularniejsze questy”, czyli questy, które najczęściej odwiedzaliście na Dolnym Śląsku  (z ulotką  lub aplikacją )


Przedstawiamy podsumowanie roku 2021 w kategorii „Najpopularniejsze questy”, czyli questy, które najczęściej odwiedzaliście na Dolnym Śląsku  (z ulotką  lub aplikacją ) i których ukończenia logowaliście na portalu www.Questy.org.pl
Najczęściej odwiedzane na Dolnym Śląsku questowe miejsca:

 • MAKOWICE (Gm. Świdnica) - Quest "Malarskie impresje w Makowicach" opowiada o słynnym malarzu Wolfgangu von Websky, który wychował się w Makowicach. Jego twórczość zalicza się do ekspresyjnego realizmu.
   
 •  OPOCZKA (Gm. Swidnica) - Quest "Śladami Emila Krebsa – śląskiego geniusza z Opoczki" - na trasie questu dowiesz się o śląskim geniuszu - Emilu Krebsie, który wykazał się niezwykłymi zdolnościami w zakresie nauki języków obcych, a dzieciństwo spędził właśnie w Opoczce, do której chętnie wracał.
   
 • SZKLARY DOLNE (Gm. Chocianów) - Quest "Strażacka Wyprawa" prowadzi po Wiosce Tematycznej "Osada Strażacka" trasą Strażackiej Ścieżki Dydaktycznej i przedstawia różnorodne aspekty z pracy strażaka i funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Polsce.
   
 • GRODZISZCZE (Gm. Świdnica) - Quest "Perełki Grodziszcza – najstarszej dolnośląskiej wsi" pokazuje historyczne zakątki Grodziszcza, jednej z najstarszych dolnośląskich wsi.
   
 • BURKATÓW (Gm. Świdnica) - "Strażacki quest w Burkatowie" przedstawia historię Ochotniczej Straży Pożarnej w Burkatowie, która działa od ponad 70 lat. Dowiesz się o strażakach, ich oddaniu, pasji i chęci do niesienia pomocy innym.
   
 • KOMORÓW (Gm. Świdnica) - Quest "Ścieżkami historii w Komorowie" prezentuje historię powstania Komorowa oraz najciekawsze zabytki, które zachowały się w lepszym lub gorszym stanie do dnia dzisiejszego.
   
 • OLEŚNICA - Quest "Śladami Podiebradów – Książąt Oleśnickich" prowadzi uliczkami Oleśnicy, prezentując zabytki i dokonania rodziny książęcej Podiebradów, do której należało miasto w okresie od XV do XVII wieku.
   
 • NIEDŹWIEDZICE (Gm. Chojnów) - Quest "Przygoda z bocianem" prezentuje bociana białego licznie zamieszku-jącego wieś Niedźwiedzice. Dowiesz się o jego biologii i zwyczajach.
   
 • CHRÓSTNIK (Gm. Lubin) - Quest "Dawne dzieje Chróstnika" prezentuje historię związaną z powstaniem Chróstnika oraz przedstawia najciekawsze zabytki, które można do dnia dzisiejszego zobaczyć. Dowiesz się też o słynnym mieszkańcu Chróstnika, który przed trzema wiekami zasłynął w regionie, a jego dzieła są do dnia dzisiejszego „używane”.
   
 • KRÓLIKOWICE (Gm. Kobierzyce) - Quest "Szlakiem królika w Królikowicach" poprowadzi Cię ulicami Królikowic, trasą ścieżki edukacyjnej „Szlakiem Królika”. Poznasz wiele ciekawych informacji o zwierzęciu, które zajęło znaczące miejsce w różnych dziedzinach naszego życia, literatury, filmu animowanego czy też świata mody.