09.01.22

Najpopularniejsze questy w Polsce 2021 - woj. lubuskie

Przedstawiamy podsumowanie roku 2021 w kategorii „Najpopularniejsze questy”, czyli questy, które najczęściej odwiedzaliście w woj. lubuskim (z ulotką lub aplikacją )

Najpopularniejsze questy w Polsce 2021 - woj. lubuskie

Najczęściej odwiedzane w woj. lubuskim questowe miejsca w roku 2021:

 • NIETOPEREK (Gm. Międzyrzecz) - Quest "Tajemnice nietoperzy" prowadzi po miejscowości Nietoperek, odsłaniając ciekawostki, tajemnice i przydatne informacje na temat nietoperzy i ich roli, jaką pełnią w przyrodzie.
   
 • MIĘDZYRZECZ - Quest "Poznaj nasze miasto Międzyrzecz" prowadzi po centrum Międzyrzecza, prezentując najciekawsze zabytki i miejsca związana z tym urokliwym miastem.
   
 • BUKOWIEC (Gm. Międzyrzecz) - Quest "W poszukiwaniu skarbów Bukowca" poprowadzi Cię zakamarkami malowniczej wsi Bukowiec. Zobaczysz ciekawe zakątki związane z historią miejscowości oraz walorami przyrodniczymi. Dowiesz się o ważnych wydarzeniach i tajemnicach dotyczących tych miejsc.
   
 • GORZYCA (Gm. Międzyrzecz) - Quest "Bajkowe zakątki Gorzycy" prowadzi po miejscowości Gorzyca prezentując, ciekawe miejsca tej urokliwej wsi, położonej nad rzeką Obrą.
   
 • LUBNIEWICE - Quest "W Lubniewicach u źródeł polskiej Sztuki Kochania" - Trasa poprowadzi Cię po Parku Miłości usytuowanym w zabytkowym parku nad brzegiem jeziora Lubiąż, między Starym i Nowym Zamkiem. Podczas wędrówki zwróć uwagę na rzeźby, które nawiązują do tematyki miłości (miłości partnerskiej, rodzicielskiej, miłości do przyrody). Wyprawa zapozna Cię z postacią dr Michaliny Wisłockiej, która właśnie w Lubniewicach przeżyła swoją wielką miłość, czego i Tobie życzymy!
   
 • LUBNIEWICE - Quest "Skarby jeziora w Lubniewicach" zapozna Cię z Lubniewicami i ukaże, największy skarb jaki tu jest – czyli jeziora. A jakie uroki ma ten skarb i co oraz gdzie można zobaczyć, czy też pokosztować to już na trasie questu będzie do obejrzenia.
   
 • SANTOCZNO (Gm. Kłodawa) - Quest "Historyczne perełki Santoczna - Najpiekniejszej Wsi" prowadzi po zakątkach Najpiękniejszej Wsi woj. lubuskiego w roku 2017. Przedstawia historię tej urokliwej miejscowości oraz prezentuje najciekawsze zabytki związane z jej dawną przeszłością.
   
 • KRZESZYCE - Quest "Historia Krzeszyc w kamieniach zaklęta" zapozna Cię z ciekawym miejscem, historią i topografią Krzeszyc. Dotyczy starych zabudowań, życia i pracy dawnych mieszkańców, wyznań religijnych minionych czasów.
   
 • TORZYM - Quest "Śladami żółwia błotnego w Torzymiu" zapozna Cię z bogatą przyrodą jeziora Ilno zwanego przez tubylców jeziorem Torzymskim. Jezioro to zaliczane jest do typu sandaczowego, kiedyś do linowo-sandaczowego. Główną atrakcją jest możliwość spotkania żółwia błotnego, dlatego zapraszamy do wyprawy.
   
 • RYBAKOWO (Gm. Kłodawa) - Quest "Dawne gry i zabawy podwórkowe" zapozna Cię z wieloma zabawami, w których uczestniczyli mieszkańcy Rybakowa przed laty, a których część została już zapomniana. Niektórych gier i zabaw będziesz mógł też sam spróbować i przekonać się, jaką sprawiają frajdę.