10.01.22

Najpopularniejsze questy w Polsce 2021 - woj. opolskie

Przedstawiamy podsumowanie roku 2021 w kategorii „Najpopularniejsze questy”, czyli questy, które najczęściej odwiedzaliście w woj. opolskim (z ulotką lub aplikacją )

Najpopularniejsze questy w Polsce 2021 - woj. opolskie

Przedstawiamy podsumowanie roku 2021 w kategorii „Najpopularniejsze questy”, czyli questy, które najczęściej odwiedzaliście w woj. opolskim (z ulotką lub aplikacją ):

 • NAMYSŁÓW - Quest "Ścieżkami średniowiecznego Namysłowa" - Wyprawa prowadzi uliczkami Namysłowa i prezentuje liczne zabytki związane ze średniowieczną historią tego miasteczka.
   
 • NAMYSŁÓW - Quest "Skarby Namysłowskich Lasów " prowadzi przez namysłowski las trasą ścieżki edukacyjnej. Dowiesz się o zwierzętach i roślinach, jakie w lesie można spotkać oraz o korzyściach płynące z gospodarki leśnej.
   
 • POKÓJ - Quest "Wyprawa po zabytkowym parku w Pokoju" przedstawia historię miejscowości Pokój, jej najciekawsze zabytki oraz niezwykłe miejsce – przypałacowy park zabytkowy, jeden z największych w woj. opolskim.
   
 • SMOGORZÓW (Gm. Namysłów) - Quest "W poszukiwaniu smoka na namysłowskiej ziemi" prowadzi po miejscowościach ziemi namysłowskiej, przedstawiając legendę związaną ze Smogorzowem oraz z powstaniem Namysłowa i okolicznych wsi. Na trasie wyprawy zwiedzisz ciekawe miejsca i zabytki ukazujące historię tego regionu.
   
 • POKÓJ - Quest "Wyprawa po zabytkowym parku w Pokoju II" prezentuje część południową parku zabytkowego w Pokoju, urządzoną w stylu angielskim. Rozległe tereny leśne skrywają wiele tajemnic i niezwykłych budowli, które przed latami cieszyły oko księcia i jego gości.
   
 • BYCZYNA - Quest "Jak wojska polskie Austryjaków powstrzymały" - na trasie questu poznasz historię byczyńskiego grodu, który przed wiekami wsławił się w „Bitwie pod Byczyną”. To tu odbyła się słynna potyczka, w której wojska polskie zatrzymały armię arcyksięcia austriackiego.
   
 • SZYMONKÓW (Gm. Wołczyn) - Quest "Miejsca znane i nieznane w Szymonkowie" - pokaże Ci największe skarby Szymonkowa, które do dziś się zachowały. Kościół, miejsce po dawnym pałacu oraz zabudowania związane z gorzelnią i dawnym młynem.
   
 • MACIEJÓW (Gm. Kluczbork) - Quest "Przygoda z pszczołami w Maciejowie" - na trasie questu dowiesz się o pszczelarstwie i Pasiece w Maciejowie. To właśnie tu żył przed wiekiem ks. Jan Dzierżon, słynny badacz pszczół i propagator nowoczesnych metod ich hodowli. Zobaczysz gdzie żyją pszczoły, jak wygląda pszczeli pożytek oraz będziesz miał możliwość odstresować się oddychając powietrzem z ula oraz jaki miód jest najdrowszy dla Ciebie.
   
 • JASIENIE (Gm. Lasowice Wielkie) - Quest "Bajkowa przygoda w Jasieniu" poprowadzi Cię po Jasieniu bajkowym szlakiem. Dowiesz się o bajkach związanych z naszą miejscowością oraz odwiedzisz baśniowe zakątki, mityczne stwory i bajkowe postacie.
   
 • BĄKÓW (Gm. Kluczbork) - Quest "Drewniany skarb Bąkowa" przedstawi Ci największy skarb Bąkowa tj. XIV wieczny drewniany kościółek. Dowiesz się o jego budowli oraz jakie „cuda” w sobie kryje.