06.01.22

Najpopularniejsze questy w Polsce 2021 - woj. wielkopolskie

Przedstawiamy podsumowanie roku 2021 w kategorii „Najpopularniejsze questy”, czyli questy, które najczęściej odwiedzaliście w Wielkopolsce (z ulotką lub aplikacją )

Najpopularniejsze questy w Polsce 2021 - woj. wielkopolskie

Najczęściej odwiedzane w Wielkopolsce questowe miejsca w roku 2021:

 • POZNAŃ - Quest "Poznań dla zakochanych" - w trakcie wyprawy uczestnicy poznają miłosne historie i uczuciowe perypetie mieszkańców Poznania. Skąd pochodziła wybranka gen. J. H. Dąbrowskiego, co łączyło wszystkie wybranki H. Sienkiewicza, jak zakończył się mariaż Przemysła II, gdzie w Poznaniu można spotkać św. Walentego?
   
 • SIERAKÓW - Quest "O Krzysztofie Opalińskim i innych, którzy Sieraków rozsławili" - przedstawia najciekawsze miejsca, zabytki i postaci związane z rozwojem Sierakowa na przestrzeni wieków.
   
 • POZNAŃ - Quest "Quest powstańczy – Poznań" - w czasie wyprawy dowiesz się, jak doszło do wybuchu Powstania Wielkopolskiego i jaki był przebieg wydarzeń w Poznaniu w pierwszych jego dniach.
   
 • POZNAŃ - Quest "Początek Polski w Poznaniu" - wyprawa opowiada o najdawniejszych dziejach Ostrowa Tumskiego, pokazując miejsca związane z historią Mieszka I i Bolesława Chrobrego.
   
 • CHOJNO (Gm. Wronki) - Quest "Ścieżkami legend i historii Chojna" przedstawia historię oraz zabytki ponad 700-letniej wsi Chojno z obrzeży Puszczy Noteckiej. Dzięki wyprawie poznasz legendy związane z samą miejscowością, ale również i z regionem.
   
 • CZEMPIŃ - Quest "Historyczna wyprawa po Czempiniu" prowadzi uliczkami malowniczego Czempinia przedstawiając zabytki, ciekawe miejsca i historie z nimi związane
   
 • SPŁAWIE (Gm. Śmigiel) - Quest "Krowim Szlakiem" poprowadzi Cię po Spławiu, małej miejscowości nieopodal Śmigla, w której życie mieszańców toczy się wokół jednego tematu – krowy. Można ją spotkać na każdym kroku, tj. w oborze, na łące, za krzakiem, w rowie oraz na pastwisku. Rytm życia wielu mieszkańców wsi wyznacza proces hodowli krów. Na trasie questu zobaczysz miejsca związane z krowami, a także dowiesz się o powiedzonkach i przysłowiach, których tematem są właśnie krowy.
   
 • STĘSZEW - Quest "Stęszew z polotem" przybliża historię Stęszewa i pozwala odkryć wiele nieznanych lub zapomnianych miejsc. Narratorem Questu jest pilot Józef Szyfter.
   
 • CZACZYK (Gm. Śmigiel) - Quest "Gwarowa opowieść o Czaczyku" - w naszej niewielkiej wsi żyjemy nowocześnie, ale szanujemy tradycję. Upamiętniamy dawne narzędzia rolnicze i rzemieślnicze oraz przedmioty codziennego użytku, a także mowę naszych przodków. Zapraszamy na gwarową opowieść o Czaczyku na trasie edukacyjnej.
   
 • POZNAŃ - Quest "Królewski Poznań" - wyprawa opowiada o dawnym Poznaniu, o jego hi-storii i mieszkańcach, a w czasie całej drogi wędrow-com towarzyszy orzeł.