07.01.22

Najpopularniejsze questy w Polsce 2021 - woj. zachodniopomorskie

Przedstawiamy podsumowanie roku 2021 w kategorii „Najpopularniejsze questy”, czyli questy, które najczęściej odwiedzaliście w Zachodniopomorskim (z ulotką lub aplikacją )

Najpopularniejsze questy w Polsce 2021 - woj. zachodniopomorskie

Najczęściej odwiedzane w woj. zachodniopomorskim questowe miejsca w roku 2021:
GĄSKI (gm. Mielno)- Quest "W poszukiwaniu skarbu latarnika w Gąskach" przedstawia historię rozwoju nawigacji morskiej i latarni w Gąskach.

CHŁOPY (gm. Mielno) - Quest "Tajemnice Wioski Rybackiej w Chłopach" prowadzi przez miejscowość Chłopy, która od wieków związana jest z rybołówstwem. Na trasie wyprawy dowiesz się o jej historii i ciekawostkach związanych z tą malowniczą wioską.

MIELNO - Quest "Przygoda z morzem na promenadzie w Mielnie" prowadzi nadmorską promenadą w Mielnie, ukazując najciekawsze miejsca związane z morzem i walorami tego regionu. Zwiedzisz przystań rybacką i spotkasz wielkiego morsa na swej drodze.

DARŁOWO - Quest "Opowieść o królu z Darłowa" opowiada o barwnym życiu Eryka Pomorskiego, władcy zjednoczonych państw skandynawskich: Danii, Szwecji i Norwegii, jedynego z rodu Gryfitów, który został królem. Eryk Pomorski urodził się w Darłowie i tu też spędził ostatnie lata swego życia.

SZCZECIN - Quest "Złoty wiek Pomorza na Szlaku Gryfitów" prowadzi po stałej wystawie „Złoty wiek Pomorza. Sztuka na dworze książąt pomorskich w XVI i XVII wieku” w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Jest to kluczowe miejsce na międzynarodowym Szlaku Gryfitów, który prezentuje dziedzictwo jednej z najdłużej panujących dynastii w Europie.

WAPNICA (gm. Międzyzdroje) - Quest "Przyroda Wapnicy" - Zapraszamy na przyrodniczy spacer po Wapnicy. Dowiesz się o zwierzętach i roślinach jakie tu występują i tworzą ten malowniczy i przyrodniczy zakątek.

SZCZECIN - Quest "Śladami Gryfitów" - dotyczy książęcego rodu Gryfitów, który niegdyś panował na Pomorzu Zachodnim. Uczestnik idąc według scenariusza, będzie mógł poznać krótkie historie związane z Gryfitami oraz odkryć niektóre miejsca i zabytki, które były z nimi związane.

WAŁCZ - Quest "Wałcz – Perła między jeziorami" - trasa questu prezentuje najciekawsze zabytki i miejsce Wałcza, położonego pomiędzy jeziorem Raduń i Zamkowym.

BROJCE - Quest "Brojeckie tajemnice" - trasa questu prezentuje najciekawsze zabytki i miejsce Wałcza, położonego pomiędzy jeziorem Raduń i Zamkowym.

ZATONIE - Quest "Jak ja lubię to Polubie" - Quest prowadzi po terenie Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowego Polubie. Przedstawia obiekty oraz miejsca ważne i przydatne dla każdego wypoczywającego tutaj turysty.