20.07.20

Nowe questy w Czempiniu w Wielkopolsce

W Gminie Czempiń rozpoczęły się prace nad stworzeniem dwóch questów - edukacyjnych gier terenowych. Jeden będzie pieszy po Czempiniu a drugi rowerowy po Gminie.

Nowe questy w Czempiniu w Wielkopolsce

W Gminie Czempiń rozpoczęły się prace nad stworzeniem dwóch questów - edukacyjnych gier terenowych. Jeden quest będzie pieszy o tematyce historycznej i prowadzić będzie uliczkami Czempinia, pokazując zabytki i miejsca historyczne. Drugi quest ma być rowerowy i zaprezentuje atrakacje w południowej części gminy.

Quest to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania! Idealna forma spędzania czasu w dobie COVID-19 dla rodzin  i turystów indywidualnych. Questy na terenie Czempinia będą w formie: papierowej ulotki, dostępnej w Urzędzie Gminy lub do samodzielnego pobrania z portalu www.questy.com.pl oraz mobilnej - czyli w bezpłatnej aplikacji Questy - Wyprawy Odkrywców na smartfony z systemem Android i IOS.

Uroczyste otwarcie questowych tras przewidziano na początek sierpnia.

Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie Aktywna Gmina Czempiń w ramach operacji "Interaktywny Quest - nauka, rozrywka, historia". Operacja realizowana w ramach działania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczeństwo" objętego PROW 2014-2020 realizowanego w ramach projektów grantowych na terenie Lider Zielonej Wielkopolski.

Za przygotowanie merytorczne questów w terenie odpowiada Fundacja Calamita z Questy - Wyprawy Odkrywców.