21.09.20

Powstają questy w Namysłowie na Opolszczyźnie

W dniu 16 września w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie lokalnych działaczy z Namysłowa i okolic zainteresowanych promocją regionu przez questy.

W Namysłowie powstaną jeszcze w tym roku 3 Questy Wyprawy Odkrywców.

QUEST to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania!  Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców. Ulotki są dostępne w wybranych punktach informacji turystycznej lub jako plik do pobrania ze strony internetowej www.questy.com.pl. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka skarb, a w nim pieczątka, której odbicie potwierdza przebycie trasy.

Na terenie Powiatu Namysłowskiego to pierwsza taka inicjatywa. W województwie opolskim już jest kilka działających questów a w całej Polsce już ponad 400.

W dniu 16 września w Namysłowskim Ośrodku Kultury  odbyło się spotkanie lokalnych działaczy z Namysłowa i okolic zainteresowanych promocją tego regionu. Byli pracownicy NOKu, bibliotek, Urzędu Miasta, lokalnych organizacji i placówek szkolnych.

Z wielu pomysłów na questowe trasy w tym roku powstaną questy:

  • historyczny - prezentujący średniowieczne zabytki Namysłowa,
  • przyrodniczy - pokazujący walory przyrodnicze namysłowskich lasów,
  • historyczny - ukazujący legendę związaną z powstaniem Namysłowa oraz kilka miejscowości gminy Namysłów. Będzie to quest rowerowy.

Zachęcamy inne samorządy i instytucje do współpracy przy prezentowaniu lokalnych  walorów, ciekawych miejsc, zabytków i wydarzeń historycznych  w ciekawy i innowacyjny sposób poprzez zabawę i zagadki.