27.12.20

Nowy quest przyrodniczy "Skarby namysłowskich lasów"

Zapraszamy na quest przyrodniczy - edukacyjną grę terenową pt. "Skarby Namysłowskich Lasów" na terenie Nadleśnictwa Namysłów. Wyprawa prowadzi trasą ścieżki przyrodniczej.

Zapraszamy na quest przyrodniczy - edukacyjną grę terenową pt. "Skarby Namysłowskich Lasów" na terenie Nadleśnictwa Namysłów. Wyprawa prowadzi przez namysłowski las trasą ścieżki edukacyjnej. Dowiesz się o zwierzętach i roślinach, jakie w lesie można spotkać oraz o korzyściach płynące z gospodarki leśnej. Uważnym questowiczom może uda się zaobserwować na trasie wyprawy ciekawe gatunki zwierząt, które nawet o tej porze roku są spotykane w lasach. Namysłów znajduje się w północno-zachodniej części woj. opolskiego, ok. 50 km na północ od Opola. Wyprawa rozpoczyna się z parkingu przed wjazdem do siedziby Nadleśnictwa Namysłów, przy ul. Skłodowskiej Curie 14a. Czas przejścia: ok 1 godz., Długość trasy: 2,7 km
Jak grać? Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i staranne wykonywanie zadań na trasie gry. Zebrane cyfry niezbędne będą do znalezienia pojemnika finałowego i dostania się do jego środka.

Quest można przejść na dwa sposoby:

  • z kartą  Questu, którą można pobrać samodzielnie z portalu https://linkd.pl/ppar4 , wydrukować i zabrać ją w teren. Karta zawiera scenariusz gry, czyli wskazówki i zadania do wykonania. Na końcu questu, na uważnych poszukiwaczy, czeka skarb questu z tematyczną pieczęcią, którą przybija się na karcie wyprawy potwierdzając ukończenie gry. Uwaga. Fakt przejścia questu należy odnotować w systemie, podając końcowe hasło.
  • ze smartfonem posiadającym system Android lub IOS. Wystarczy pobrać bezpłatną ogólnopolską aplikację mobilną #QuestyWyprawyOdkrywców, https://questy.org.pl/aplikacja-mobilna, znaleźć quest "Skarby namysłowskich lasów" i postępować zgodnie z instrukcjami. Nie zapomnij naładować smartfon przed wyjściem w teren.
Gra jest bezpłatna i każdy może ją przejść. Najlepiej wyprawą podążać małymi grupkami.
Opiekunem questu jest Nadleśnictwo Namysłów a opiekunem serii questów w Gminie Namysłów jest Namysłowski Ośrodek Kultury - Dom Kultury.

QUEST to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania! Idealny pomysł w dobie Covid19 na wyjście z domu i w małym gronie spędzenie wspólnie czasu, bawiąc się i poznając nowe miejsca.

Lubisz poznawać ciekawe miejsca? Ruszaj na inne Questy w okolicy i zdobywaj Odznaki PTTK. Już za przejście 5 questów można zdobyć Odznakę Popularną, za 15 questów z min. dwóch województw - Odznakę Brązową, za 50 questów z min. pięciu województw - Odznakę Srebrną, za 100 questów z min. dziesięciu województw - Odznakę Złotą.

W woj. Opolskim jest już kilka  questowych szlaków a w całej Polsce prawie 500. Jest w czym wybierać! Nie wierzysz? To sprawdź tu: www.QUESTY.org.pl - największa baza z questami w Polsce.

Zapraszamy inne nadleśnictwa, paki krajobrazowe, miasteczka, miasta i gminy  do prezentowania swoich ciekawych miejsc przyrodniczych za pomocą Questów - Edukacyjnych Gier Terenowych

Zdjęcia: ArturMusiał i Krzysztof Szustka