05.01.20

Nowy quest w Górach Sowich 'Tajemnica Śląskiej Doliny'.

Nie wiesz gdzie pojechać w niedzielę? A może w Góry Sowie do Lubachów na nowy quest pt. "Tajemnice Śląskiej Doliny"? Na trasie questu zobaczysz ciekawe miejsca w Lubachowie

Nowy quest w Górach Sowich 'Tajemnica Śląskiej Doliny'.

Nie wiesz gdzie pojechać w niedzielę? A może w Góry Sowie do Lubachów na nowy quest pt. "Tajemnice Śląskiej Doliny"? Na trasie questu zobaczysz ciekawe miejsca w Lubachowie i okolicy związane z rzeką Bystrzycą a między innymi zaporę w Lubachowie na rzece Bystrzyca, dzięki której powstało Jezioro Bystrzyckie. Czas przejścia questu wynosi trochę ponad godzinkę. Ulotkę z questem można pobrać ze strony TUTAJ ale też jest dostępny w smartfonach w ogólnopolskiej bezpłatnej aplikacji Questy - Wyprawy Odkrywców. Quest powstał przy udziale Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie oraz Sołectwa Lubachów przy wsparciu finansowym Powiatu Świdnica.

W  Gminie Świdnica  są już dostępne 3 questy (Lubachów, Bystrzyca Górna, Grodziszcze) na które też zapraszamy. A już za przejście 5 questów można zdobyć odznakę PTTK Questy - Wyprawy Odkrywców w stopniu POPULARNA. Najbliższe questy znajdują się już w sąsiedniej Gmina Dzierżoniów w Owieśnie - Wiosce Okrągłego Zamku oraz Uciechowie.

Udanego questowania!