10.06.20

Nowy quest w Książańskim Parku Krajobrazowym

W miejscowości Pogorzała, w gminie Świdnica, na skraju Książańskiego Parku Krajobrazowego, mieszkańcy wzięli udział w tworzeniu pierwszej w swojej miejscowości gry terenowej.

W miejscowości Pogorzała, w gminie Świdnica, na skraju Książańskiego Parku Krajobrazowego, mieszkańcy wzięli udział w tworzeniu pierwszej w swojej miejscowości gry terenowej – questu. Miejsce, które chcą pokazać turystom jest jedyne w swoim rodzaju, a jest to rezerwat przyrody „Jeziorko Daisy". Trasa questu prowadzi malowniczą drogą Książańskiego Parku Krajobrazowego do rezerwatu. Uczestnik gry pogłębia tu swoją wiedzę na temat tutejszej fauny i flory oraz historii kolorowego jeziorka, które było jednym z ulubionych miejsc odwiedzin i wypoczynku właścicielki Zamku Książ.
Po opracowaniu treści questu przez specjalistę nastąpiła kolejna faza – testowanie gry w terenie. Miejsce ukrycia skarbu już jest prawie gotowe, ulotka w drukarni a niebawem będzie dostępny w aplikacji. Jeszcze w czerwcu zapraszamy na ścieżki, którymi chodziła Księżna Daisy.