03.02.21

Nowy quest w Pokoju na Opolszczyźnie

Opolszczyzna ma wiele perełek i niesamowitych miejsc, a jednym z nich jest miejscowość Pokój w pow. Namysłowskim. Wieś ta posiada zabudowę frydencjańską i planowany jest quest.

Opolszczyzna ma wiele perełek i niesamowitych miejsc, a jednym z nich jest miejscowość Pokój w powiecie Namysłowskim. Wieś ta posiada zabudowę o charakterze śląskich "wsi fryderycjańskich", z rozplanowaniem w kształcie gwiazdy. Do dnia dzisiejszego zachował się kościół ewangelicki i katolicki oraz jeden z największych parków przypałacowych w woj. opolskim wraz z obiektami zabytkowymi i przyrodniczymi.

Po tym właśnie parku jest planowana GraTerenowa w formie questu – wyprawy odkrywców. Scenariusz gry przedstawi najpiękniejsze zakątki parku i miejscowości, opowie o historii, a przygotowane zagadki i zadania umożliwią bliższe poznanie ciekowej historii tej miejscowości.
Grę będzie można przejść już od marca br. z ulotką - kartą gry, dostępną w Ośrodku Kultury w Pokoju lub do pobrania z portalu www.questy.org.pl lub z bezpłatną, ogólnopolską aplikacją Questy – Wyprawy Odkrywców.

W czasach pandemii questy są idealnym narzędziem do poznawania atrakcji w Polsce z uwagi, iż najlepiej je przechodzić samodzielnie lub w małych grupach, a na wytrwałych i uważnych questowiczów czeka przygotowany skarb questu.
Podobnych gier w Polsce jest w powiecie namysłowskim już kilka a w całej Polsce ponad 500.

Zapraszamy do odwiedzania ciekawych zakątków kraju z questami a WłodarzyGmin, miast, LGD i nadleśnictw do tworzenia tych nowatorskich rozwiązań na swoim terenie.
Inicjatorem stworzenia quest w Gminie Pokój jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pokoju, a za wykonanie gry odpowiada doświadczony twórca gier Krzysztof Szustka z Fundacji Calamita.

zdjęcia: Krzysztof Szustka