11.06.21

Oficjalna inauguracja questu "Śladami Podiebradów - Książąt Oleśnickich

W najbliższą sobotę (12.06) odbędzie się inauguracja questu w Oleśnicy "Śladami Podiebradów - Książąt Oleśnickich". Dojechały w końcu ulotki questowe z drukarni.

Oficjalna inauguracja questu

W najbliższą sobotę (12.06) odbędzie się inauguracja questu w Oleśnicy "Śladami Podiebradów - Książąt Oleśnickich". Dojechały w końcu ulotki questowe z drukarni ale sam quest w wersji mobilnej można było już przechodzić od końca maja.
Quest prowadzi uliczkami Oleśnicy, prezentując zabytki i dokonania rodziny książęcej Podiebradów, do której należało miasto w okresie od XV do XVII wieku. Gra jest dostępna w formie ulotki  oraz w aplikacji mobilnej  - do pobrania tutaj: https://questy.org.pl/quest/sladami-podiebradow-ksiazat-olesnickich 

Wydrukowana wersja ulotki qustowej będzie dostępna na Zamek Książęcy w Oleśnicy, w Urzędzia Miasta Oleśnica oraz jutrzejszym Oleśnickim Jarmarku Wspaniałości.
Czas przejścia: ok 55 minut

Zapraszamy mieszkańców Oleśnicy, okolic, Dolnego Śląska jak i turystów na edukacyjny spacer po malowniczym miasteczku.
Ci co przejdą, zapraszamy na grupę Questy - Wyprawy Odkrywców (społeczność) do podzielenia się wrażeniami z trasy i ciekawymi ujęciami zabytków.

A sam quest powstał dzięki publicznej zrzutce mieszkańców Oleśnicy i regionu z inicjatywy Tomasz Olejnik. Ślicznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Już w najbliższym tygodniu rozpocznie sie wysyłka ulotek i nagród zgodnie z regulaminemn zbiórki.