01.06.19

Powstają questy w Chorzowie i w Chrzanowie

Sezon wakacyjny się zbliża, więc intensywnie pracujemy nad nowymi questami - warsztaty tworzenia questów odbyły się w Chorzowie i w Chrzanowie z udziałem miejscowej młodzieży.

Powstają questy w Chorzowie i w Chrzanowie

Sezon wakacyjny się zbliża, więc intensywnie pracujemy nad nowymi questami. Ostatnio odbyły się warsztaty tworzenia questów w Chorzowie i w Chrzanowie z udziałem miejscowej młodzieży. Questy powstają w ramach projektu "Wyprawy Odkrywców w poszukiwaniu historii".

W Chorzowie pracowaliśmy nad questem, którego narratorem jest miejscowy, znany w całej Polsce przed laty, piłkarz Gerard Cieślik. Wraz z Zespołem Szkół Technicznych nr 2 w Chorzowie stworzyliśmy quest pt. "Miasto fusbaloków, grubiorzy i pudlyrzy", który opowiada o historii miejscowego przemysłu górniczego i hutniczego, walce Ślązaków o przynależność do Polski i wyczynach Gerarda Cieślika w polskiej reprezentacji piłki nożnej. Warsztaty odbyły się w dniach 6-7 maja br.

W Chrzanowie z kolei powstaje quest prezentujący historię miasta na tle dziejów społeczności żydowskiej mieszkającej niegdyś na tych terenach. Przewodnikiem na trasie jest Henryk Loewenfeld - niegdysiejszy właściciel dworu w Chrzanowie. Warsztaty z udziałem młodzieży z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie odbyły się w dniach 8-9 maja br.

Quest po Chorzowie jest już gotowy i dostępny tutaj: https://questy.com.pl/quest/miasto-pudlyrzy-grubiorzy-i-fusbalokow Chrzanowski quest pojawi się już wkrótce. Zapraszamy :)


Questy powstają w ramach projektu Fundacji Mapa Pasji pt. "Wyprawy Odkrywców w poszukiwaniu historii", dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.