28.07.20

Powstanie quest w Leśnym Arboretum Warmii i Mazur

Jeszcze w te wakacje powstanie quest po Leśnym Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach. 16 hektarów kompleksu leśnego, po którym prowadzi gęsta sieć ścieżek i tras edukacyjnych

Jeszcze podczas tych wakacji powstanie quest – edukacyjna gra terenowa po Leśnym Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach. 16 hektarów kompleksu leśnego, po którym prowadzi gęsta sieć alejek i ścieżek, prezentując rodzime i obce gatunki w Polsce. Tematyka questu będzie oczywiście przyrodnicza. 

Co roku Arboretum odwiedza kilkanaście tysięcy osób i to właśnie dla nich powstaje quest w formie ulotki i wersji mobilnej w aplikacji Questy – Wyprawy Odkrywców na systemy Android i IOS. 
 
Questy, jako bezobsługowe formy aktywnej edukacji przyrodniczej i leśnej, idealnie sprawdzają się na trasach ścieżek dydaktycznych, arboretach, ogrodach dendrologicznych, w leśnych kompleksach promocyjnych, ogrodach botanicznych, ogrodach zoologicznych itp. Coraz więcej osób poprzez zabawę, przygodę i questowe zagadki poznaje w przystępny sposób tajemnice przyrody i świata. 

A wszystkie questy dostępne są w największej polskiej bazie z questami www.QUESTY.com.pl