06.02.21

Poznań (dla) zakochanych - specjalny walentynkowy quest już dostępny

Zbliża się 14 lutego - Dzień Zakochanych. Z tej okazji został przygotowany specjalny quest w Poznaniu – edukacyjna gra terenowa z zagadkami pt. "POZNAŃ (DLA) ZAKOCHANYCH".

Poznań (dla) zakochanych - specjalny walentynkowy quest już dostępny

Zbliża się 14 lutego - Dzień Zakochanych. Z tej okazji został przygotowany specjalny quest w Poznaniu – edukacyjna gra terenowa z zagadkami pt. "POZNAŃ (DLA) ZAKOCHANYCH".
W trakcie wyprawy "Poznań (dla) zakochanych" uczestnicy poznają miłosne historie i uczuciowe perypetie mieszkańców Poznania. Skąd pochodziła wybranka gen. J. H. Dąbrowskiego, co łączyło wszystkie wybranki H. Sienkiewicza, jak zakończył się mariaż Przemysła II, gdzie w Poznaniu można spotkać św. Walentego? To tylko niektóre pytania, na które znajdziecie odpowiedź w czasie zabawy.

Start: Stary Rynek w Poznaniu

Czas przejścia gry wynosi 40 minut.

Jak grać: Wystarczy uważnie czytać wierszowane wskazówki, rozwiązywać zagadki, by otrzymać końcowe hasło i znaleźć pamiątkową pieczęć questu. Jeśli quest przechodziłeś z pomocą ulotki – nie zapomnij zalogować znalezienia questu w systemie podając końcowe hasło. Jeśli quest przechodziłeś przy pomocy aplikacji, system automatycznie dopisze ten quest do Twojego konta. Powodzenia!

UWAGA
Pierwszych 30- questowiczów, którzy przejdą quest z ulotką lub ogólnopolską aplikacją Questy – Wyprawy Odkrywców i zalogują znalezienie w systemie www.Questy.org.pl otrzymają ostatnią wersję Paszportu Questowicza – specjalną książeczkę na questowe pieczęcie oraz kilka sztuk questów z okolic Poznania. Szczegóły u Opiekuna Questu.

Trasę wyprawy można przejść na dwa sposoby

  •  z kartą Questu , którą można pobrać samodzielnie z portalu https://questy.org.pl/quest/poznan-zakochanych wydrukować i zabrać ją w teren. Karta zawiera scenariusz gry, czyli wskazówki i zadania do wykonania. Na końcu trasy na uważnych poszukiwaczy czeka skarb questu z tematyczną pieczęcią, którą przybija się na karcie wyprawy potwierdzając ukończenie gry. Uwaga Fakt przejścia questu należy odnotować w systemie, podając końcowe hasło.
  •  ze smartfonem  posiadającym system Android lub IOS. Wystarczy pobrać bezpłatną ogólnopolską aplikację mobilną Questy Wyprawy Odkrywców, https://questy.org.pl/aplikacja-mobilna, znaleźć quest "Poznań dla zakochanych" i postępować zgodnie z instrukcjami Nie zapomnij naładować smartfon przed wyjściem w teren.

Quest "Poznań (dla) zakochanych" to propozycja wspólnego spędzenia czasu w czasie Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw oraz tradycyjnych Walentynek. 

Opiekun Wyprawy: Aleksandra Warczyńska, e-mail: turystyka@wbp.poznan.pl, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Gra jest bezpłatna i każdy może ją przejść. Najlepiej wyprawą podążać małymi grupkami.

Gra jest znakomitym sposobem na wyjście z domu w dobie Covid19 i spędzenie wspólnie czasu w małym gronie na zabawie i poznawaniu nowych miejsc.
Na terenie Poznania to już jest  12 quest, a w woj. wielkopolksie jest już ponad  100 questowych szlaków  - edukacyjnych gier terenowych, a w całej Polsce prawie 500. Jest w czym wybierać! Nie wierzysz? Sprawdź tu: www.QUESTY.org.pl - największa baza z questami w Polsce.

Zdjęcia: Aleksandra Warczyńśka