21.05.22

Questowe warsztay dla nauczycieli i bibliotekarzy w Legnicy

W dniu 20 maja w Ekobibliotece w Legnicy odbyło się szkolenie dla nauczycieli i bibliotekarzy pt. „Questy – edukacyjne gry terenowe jako narzędzie edukacji regionalnej i przyro

W dniu 20 maja w Ekobibliotece w Legnicy odbyło się szkolenie dla nauczycieli i bibliotekarzy pt. „Questy – edukacyjne gry terenowe jako narzędzie edukacji regionalnej i przyrodniczej w placówkach szkolnych”.
Uczestnicy dowiedzieli się o metodyce tworzenia questów, zasadach posługiwania się portalem www.Questy.org.pl , bezpłatną aplikacją z edukacyjnymi grami Questy – Wyprawy Odkrywców oraz możliwościach wykorzystania metodyki questów na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Odbyły się również zajęcia terenowe, na których przeprowadzona została ewaluacja nowego questu „Spotkania z przyrodą w Zabytkowym Parku Miejskim w Legnicy”. Link do questu jest tu: https://questy.org.pl/quest/spotkania-z-przyroda-w-zabytkowym-parku-miejskim-w-legnicy

Z uwagi na aktywną dyskusję uczestników i liczne pytania zaplanowane warsztaty przedłużyły się o prawie 2 godz.
Warsztaty poprowadził Krzysztof Szustka , krajowy koordynator programu Questy - Wyprawy Odkrywców a zarazem mieszkaniec Legnicy.
Jeszcze w maju zapraszamy na nowy quest po legnickim parku z aplikacją lub ulotką – kartą gry. Ulotki będą dostępne w Ekobibliotece w Legnicy na ul. Łukasińskiego.

Dziękujemy pracownikom biblioteki za zorganizowanie szkolenia oraz uczestnikom za stworzenie przesympatycznej atmosfery na zajęciach.