25.04.22

Questy na Otwarciu Sezonu Turystycznego 2022 na Dolnym Śląsku

W dniach 23-24 na targach turystycznych w Wałbrzychu (dolnośląskie) prezentowane były questy z Gminy Świdnica oraz całego Dolnego Śląska.

Questy na Otwarciu Sezonu Turystycznego 2022 na Dolnym Śląsku

W dniach 22-23 kwietnia Questy - Wyprawy Odkrywców można było spotkać w Starej Kopalni - Centrum Nauki i Sztuki podczas Otwarcia Sezonu Turystycznego 2022 na Dolnym Śląsku.
Wspólnie z Gminą Świdnica promowane były Świdnickie Questy - czyli seria 14 edukacyjnych gier terenowych, ukazujących w nietuzinkowy sposób - poprzez zagadki, spacer, elementy zabawy i poszukiwania skarbów, ciekawe miejsca Gminy Świdnica.

Na stoisku można było spotkać:

  • Krzysztof Szustka - krajowego koordynatora programu Questy - Wyprawy Odkrywców z Fundacja Calamita
  • Marzenę Duma - z Sołectwo Makowice, przewodniczącą "KGW Rowerowy Makowy Szlak" opiekuna questu "Malarskie impresje w Makowicach"
Setki osób dowiedziało się o questach - edukacyjnych grach terenowych, których na Dolnym Śląsku jest blisko 100 a w całej Polsce ponad 600, o zasadach questowania i posługiwania się aplikacją mobilną.

Nie zabrakło też odwiedzin questowiczów, którzy na swoim koncie mają dziesiątki i setkin przemierzonych questowych tras w kraju.

Mamy nadzieję, że nowi turyści trafią na questowe szlaki i będą poznawać zakątki Gminy Świdnica jak i Dolnego Śląska z ulotką questu lub aplikacją Questy - WyprawyOdkrywców w ręku.

Wielkie podziękowania dla Sara-Hryncyszyn Justyna z Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy za umożliwienie wspólnego wystawienia się na targach i organizację stoiska.