29.04.21

Questy na Szlaku Gryfitów

Na Szlaku Gryfitów zostały przygotowane dwie questowe trasy, w Sczecinie i Darłowie, opowiadające o dynastii książąt pomorskich, która panowała od XII do XVII w na Pomorzu. 

Questy na Szlaku Gryfitów

Na Szlaku Gryfitów zostały przygotowane dwie questowe trasy, w Sczecinie i Darłowie, opowiadające o dynastii książąt pomorskich, która panowała od XII do XVII wieku na Pomorzu. 

Pierwszy quest "Złoty wiek Pomorza na Szlaku Gryfitów" - trasa wyprawy prowadzi po stałej wystawie „Złoty wiek Pomorza. Sztuka na dworze książąt pomorskich w XVI i XVII wieku” w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Jest to kluczowe miejsce na międzynarodowym Szlaku Gryfitów, który prezentuje dziedzictwo jednej z najdłużej panujących dynastii w Europie. Quest do pobrania jest tutaj.

Drugi quest "Opowieść o królu z Darłowa" opowiada o barwnym życiu Eryka Pomorskiego, władcy zjednoczonych państw skandynawskich: Danii, Szwecji i Norwegii, jedynego z rodu Gryfitów, który został królem. Eryk Pomorski urodził się w Darłowie i tu też spędził ostatnie lata swego życia. Trasa wyprawy znajduje się w Zamku Książąt Pomorskich - Muzuem w Darłowie. Quest do pobrania jest tutaj.

Questy zostały  przygotowane w  formie ulotki, którą można otrzymać przy kasie wraz z zakupem biletu wstępu do muzuem. Quest też można przejść przy pomocy bezpłatnej aplikacji mobilnej "Questy - Wyprawy Odkrywców". Edukacyjne gry zostały przygotowane w trzech wersjach językowych. Poza polską wersją, jest też wersja niemiecka i angielska.

Od 5 maja obiekty muzealne już będą dostępne, ale przed przyjazdem na edukacyjne gry na Szlaku Gryfitów zachęcamy do sprawdzenia dostępnści poszczególnych questów.
Powodzenia!