13.11.21

Reaktywacja questów w LGD Kwiat Lnu na Dolnym Śląsku

Na terenie LGD Kwiat Lnu na Dolnym Śląsku (powiat kamiennogórski i wałbrzyski) w tym roku zostanie odnowionych 5 questów.

Na terenie LGD Kwiat Lnu na Dolnym Śląsku (powiat kamiennogórski i wałbrzyski) w tym roku zostanie odnowionych 5 questów.

Rektywowane questy będą miały nową szatę graficzną ulotki, poprawione zagadki i trasy przebiegu, nowe pojemniki finałowe oraz wersje mobilne questu w aplikacji QuestyWyprawyOdkrywców.
Na tym terenie kilkanaście lat temu powstało ponad 15 questów, które jednak nie przetrwały próby czasu i wymagały gruntownej poprawy. 

Miejscowości, w których powstaną nowe i odświeżone questowe trasy to:

  • Krzeszów
  • Chełmsko Śląskie
  • Lubawka
  • Bukówka
  • Sokołowsko

 W dniu 9 listopada odbyło się spotkanie zainteresowanych podmiotów, przedstawicieli branży turystycznej oraz pozarządowej z Ziemii Kamiennogórskiej, na którym omówiono planowane działania oraz wypracowano pomysły na promocję questów w regionie. Na koniec projektu, w grudniu br., planowane jest impreza plenerewa z nagrodami dla osób, które przejdą min. 1 quest w terenie.

Spotkanie poprowadził Krzysztof Szustka z Fundacja Calamita, który będzie merytorycznie odpowiadał za reaktywację questów.

 Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Granica" a finsansowanie ze środków Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności w ramach Programu Lokalne Partnerstwa PAFW.

Jeśli na Waszym terenie są jakieś stare questy, których już nie da się przejść, zapraszamy do współpracy.