02.07.21

Relacja z Dolnośląskiego Weekendu z Questami

W dniach 25-27 czerwca odbył sie po raz drugi Dolnośląski Weekend z Questami. Tym razem tematem przewodnim była rekonstrukcja Bitwy pod Burkatowem.

W dniach 25-27 czerwca odbył sie po raz drugi Dolnośląski Weekend z Questami. Tym razem tematem przewodnim była rekonstrukcja Bitwy pod Burkatowem. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą inauguracją questu "O walecznych pod Burkatowem" w asyście wojsk rekonstrukcyjnych i przy świetle pochodni. Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji przygotowanych dla uczestników - questowiczów z całej Polski, np. Kącik Małego Questowicza, występ mażoretek z terenu Gminy Środnica, questFoto - wspólne zdjęcie miłośników questowania, Quest-Shop, Inauguracja Odznaki Krajoznawczej "Znam Gminę Świdnica", rekonstrukcja Bitwy pod Burkatowem, poczęstunek przygotowany przez sołectwa z Gminy Świdnica posiadające quest na terenie swojej wsi.

Dziękujemy organizatorom tj. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Gmina Świdnica - miejsce gdzie warto żyć, Solectwo Burkatow, Gminne Koło PTTK Teraz Sudety i wszystkim sołectwom za zaangażowanie w przygotowanie tak wspaniałego spotkania dla miłosników Questowania. Ze strony programu Questy - Wyprawy Odkrywców w pomoc wlączyła się Fundacja Calamita.