29.06.22

Relacja z III Dolnośląskiego Weekendu z Questami

W dniach 24-25 czerwca odbył się po raz III na Dolnym Śląsku Weekend z Questami. Blisko 200 questowiczów z całej Polski spotkało się w Pszennie i Makowicach i poznawało region.

W dniach 24-25 czerwca odbył się po raz III na Dolnym Śląsku Weekend z Questami. Blisko 200 questowiczów z całej Polski spotkało się w Pszennie oraz Makowicach i poznawało region.
Zapraszamy na krótką fotorelację z III Dolnośląskiego Weekendu z Questami, Makowice/Pszenno 2022. Jak to bywa w takich dużych przedsięwzięciach, jest podział zadań i każdy za inną układankę "Wekendu z Questami" odpowiada. Ale bez wkładu pracy oraz zaangażowania wszystkich opiekunów questów i głównego organizatora Goksir Świdnica nie wyszłoby tak rewelacyjnie, jak wyszło:

  • Odbyły się inauguracje trzech questów: w Makowicach - o pejzażach w malarstwie i słynnych artystach, w Pszennie o historii cukrownictwa, w Mokrzeszowie,o histori wsi i jednym z najciekawszych zabytków Gminy Świdnica, obiektu/gmachu w Mokrzeszowie.
  • Mieszkńcy Makowic przygotowali rewelacyjną trasę/szlak turystyczny prowadzący na górę Popiel oraz ścieżkę edukacyjną z tablicami dot. pejzaży. Inauguracja questu byla bardzo nietypowa tj. połączona z nocnym przejściem trasą questu oraz szeregiem atrakcji przygotowanych przy świetlicy.
  • Mieszkańcy Pszenna opracowali, wyznaczyli i przygotowali ścieżkę edukacyjną "Śladami cukrownika" po której prwadził quest. Na terenie boiska w Pszennie odbyła się główna część imprezy, tj. zajęcia i warsztaty przygotowane przez sołectwa z Gminy Świdnica posiadające quest. Był to również elelement konkursu "Gmina Świdnica z questami - maraton gier terenowych" w ramach, którego zdobywało się punkty z uczestnictwo w zadaniach i przejścia questów. Odbyło się również losowanie głównej nagrody - roweru. Zwyciężczynią okazała się questowiczka ze Świdnicy.
Mamy nadzieję, że zarówno przygotowane 3 nowe questy, jak i pozostałe 12 już funkcjonujących na terenie Gminy Świdnica, pokazały poprzez zabawę i questowe zagadki wyjątkowe miejsca i ich historie.

Najmocniej przepraszamy za drobne potknięcią. Ale z całego serca staraliśmy się by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Czasami pomimo chęci.. nie wszystko się udaje.

Dziękujemy Wam questowicze z Gminy Świdnica, Dolnego Śląska jak i całej Polski za atmosferę i uśmiech, które można było spotkać na każdym kroku.

Do zobaczenia na IV Wekendzie z questami w 2023 roku.

Foto-relacja jest z punktem widzenia współorganizatora, Krzysztofa Szustki z Fundacji Calamita, z zespołu Questy - Wyprawy Odkrywców, który z uwagi na zaangażowanie w przygotowanie i inaugurację questów nie był w stanie być w każdym z przeprowadzonych działań w ramach Wekendu z Questami.