30.04.21

Robimy Klimat w Chrzanowie i okolicach!

Od soboty będziecie mogli ruszyć na trasy rowerowe powstałe dzięki chrzanowskiej firmie Dan Cake

Robimy Klimat w Chrzanowie i okolicach!

Lubisz questować na dwóch kółkach, przemierzając za jednym razem nawet dziesiątki kilometrów? Zatem mamy świetną wiadomość! Dla wszystkich miłośników rowerowych wycieczek 1 maja uruchomimy trzy nowe questy rowerowe z miejscem startu w Chrzanowie. Sfinansowała je znana firma Dan Cake z Chrzanowa w ramach platformy Robimy Klimat, przy pomocy której firma realizuje ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Jesteśmy przekonani, że było warto!

Chrzanów i okolice to ziemie pełne pięknych i tajemniczych miejsc: jurajskich skał, puszcz i parków krajobrazowych, które upiększają zamki na Szlaku Orlich Gniazd, jeziora i stawy, zabytki architektury i przemysłu, skanseny, leśne źródła... Nowe questy są dostosowane do różnych potrzeb i ambicji - od przejażdżki w granicach miasta po prawdziwą podróż, którą warto rozłożyć na dwa dni!

Od soboty zapraszmay więc do wyruszenia na trasy questów:


Wycieczka rowerowa po zakątkach Chrzanowa

Quest na terenie miasta zapozna Was z atrakcjami w centrum i na obrzeżach Chrzanowa. W sam raz na spokojną rodzinną wycieczkę rowerową.


Wycieczka rowerowa do zamku Lipowiec z Chrzanowa

Quest na historycznej ziemi chrzanowskiej, w granicach obecnego powiatu chrzanowskiego (gminy Chrzanów i Babice) prowadzi od stolicy tegoż do średniowiecznego Zamku Lipowiec i leżącego u jego podnóży skansenu w Wygiełzowie. Przyda się rower terenowy!


Z Chrzanowa jazda przez Orle Gniazda

Jest to wyprawa od Chrzanowa aż do Rabsztyna pod Olkuszem, głównie na Szlaku Orlich Gniazd. To prawdziwa podróż przez małopolską część Jury, z zamkami w Rudnie i Rabsztynie, z Diabelskim Mostem w Czernej i Puszczą Dulowską. Z wieloma innymi atrakcjami, które rozciągają się na trasie liczącej ponad pięćdziesiąt kilometrów. Można poświęcić mu więcej niż jeden dzień. Rower terenowy konieczny!

Questy stworzyła krakowska Fundacja Mapa Pasji.