30.04.21

Robimy Klimat w Chrzanowie i okolicach!

Od soboty będziecie mogli ruszyć na trasy rowerowe powstałe dzięki chrzanowskiej firmie Dan Cake

Robimy Klimat w Chrzanowie i okolicach!

Lubisz questować na dwóch kółkach, przemierzając za jednym razem nawet dziesiątki kilometrów? Zatem mamy świetną wiadomość! Dla wszystkich miłośników rowerowych wycieczek 1 maja uruchomimy trzy nowe questy rowerowe z miejscem startu w Chrzanowie. Sfinansowała je znana firma Dan Cake z Chrzanowa w ramach platformy Robimy Klimat, przy pomocy której firma realizuje ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Jesteśmy przekonani, że było warto!

Chrzanów i okolice to ziemie pełne pięknych i tajemniczych miejsc: jurajskich skał, puszcz i parków krajobrazowych, które upiększają zamki na Szlaku Orlich Gniazd, jeziora i stawy, zabytki architektury i przemysłu, skanseny, leśne źródła... Nowe questy są dostosowane do różnych potrzeb i ambicji - od przejażdżki w granicach miasta po prawdziwą podróż, którą warto rozłożyć na dwa dni!

Od soboty zapraszmay więc do wyruszenia na trasy questów:


Wycieczka rowerowa po zakątkach Chrzanowa

Quest na terenie miasta zapozna Was z atrakcjami w centrum i na obrzeżach Chrzanowa. W sam raz na spokojną rodzinną wycieczkę rowerową.


Wycieczka rowerowa do zamku Lipowiec z Chrzanowa

Quest na historycznej ziemi chrzanowskiej, w granicach obecnego powiatu chrzanowskiego (gminy Chrzanów i Babice) prowadzi od stolicy tegoż do średniowiecznego Zamku Lipowiec i leżącego u jego podnóży skansenu w Wygiełzowie. Przyda się rower terenowy!


Z Chrzanowa jazda przez Orle Gniazda

Jest to wyprawa od Chrzanowa aż do Rabsztyna pod Olkuszem, głównie na Szlaku Orlich Gniazd. To prawdziwa podróż przez małopolską część Jury, z zamkami w Rudnie i Rabsztynie, z Diabelskim Mostem w Czernej i Puszczą Dulowską. Z wieloma innymi atrakcjami, które rozciągają się na trasie liczącej ponad pięćdziesiąt kilometrów. Można poświęcić mu więcej niż jeden dzień. Rower terenowy konieczny!

Questy stworzyła krakowska Fundacja Mapa Pasji.


Wspieraj nas
inna kwota
wpłacam