16.11.21

Rozpoczęły się prace nad questem o koniach w Jaroszówce (dolnośląskie)

Jest takie miejsce na Dolnym Śląsku - Jaroszówka, które od wielu lat związane jest z końmi. To tu od ponad pół wieku hodowane są konie pełnej krwi angielskiej.

Jest takie miejsce na Dolnym Śląsku - Jaroszówka, które od wielu lat związane jest z końmi. To tu od ponad pół wieku hodowane są konie pełnej krwi angielskiej i rozwijane jest jeździectwo sportowe oraz woltyżerka. Jest też wiele mniejszych stadnin i zagród, w których można spotkać konie na łąkach.

W dniu 13.11 w Świetlicy wiejskiej obyło sie spotkanie seniorów oraz mieszkańców Jaroszówki w celu stworzenia questu dot. koni.

Edukacyjna gra terenenowa, z uwagi na rozległość sołectwa, będzie prowadziła tylko po części miejscowości ale na jej trasie nie zabraknie koni i informacji, związanych z tematami około końskimi. Po burzliwej dyskusji i wizji terenowej, została wstępnie ustalona trasa przebiegu gry i określony jasny podział zadań i obowiązków, które seniorzy i mieszkańcy muszą wykonać, by quest był ciekawy dla odbiorców.

Warsztaty poprowadził Krzysztof Szustka z Fundacja Calamita

Spotkanie odbyło sie w ramach projektu "Wolni od Metryki" realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice w ramach: Program Wieloletni na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 Edycja 2021

zdjęcia: Krzysztof Szustka