09.12.25

Rozstrzygnęliśmy konkurs! Oto miejsca, w których powstaną nowe questy w 2026 roku

Wiosną 2026 roku znów ruszymy w teren! Przedstawiamy listę 10 miejscowości, w których powstaną nowe questy oraz organizacje, z którymi wspólnie je stworzymy.

Rozstrzygnęliśmy konkurs! Oto miejsca, w których powstaną nowe questy w 2026 roku

Poznaliśmy zwycięskie organizacje, które wezmą udział w kolejnej odsłonie konkursu „Questy – narzędzie aktywizacji dla lokalnych organizacji” Fundacji  Mapa Pasji i Fundacji Calamita. Już wiosną 2026 roku rozpoczniemy serię warsztatów, podczas których wspólnie z mieszkańcami będziemy ożywiać lokalne historie i tworzyć kolejne questy. Zaprosimy Was również na pikniki questowe i inauguracje nowych tras.

Otrzymaliśmy aż 83 zgłoszenia. dziękujemy za każdą propozycję! Wybór był wyjątkowo trudny, ale z radością ogłaszamy organizacje, które zaprosimy do dalszej współpracy:

  • Towarzystwo Przyjaciół Słońska „Unitis Viribus”,
  • Stowarzyszenie Odnowy Wsi Gąsiorowice,
  • KGW ZielonoHuckie Białki,
  • Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Drwęcku,
  • Stowarzyszenie Miłośników Kultury w Boleszkowicach,
  • Stowarzyszenie Krasnostawianie,
  • Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka,
  • Stowarzyszenie „Autentyczni” w Kolbuszowej,
  • Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu,
  • Stowarzyszenie Guzik-Luzik
  • Związek Emerytów i Rencistów (oddział w Augustowie).

Nowe questy powstaną w:

  • Krasnymstawie (woj. lubelskie),
  • Lubartowie (woj. lubelskie),
  • Studziance (woj. lubelskie),
  • Słońsku (woj. lubuskie),
  • Gąsiorowicach (woj. opolskie),
  • Niwiskach (woj. podkarpackie),
  • Zielonej Hucie (woj. pomorskie),
  • Sochocinie (woj. mazowieckie).
  • Drwęcku (woj. warmińsko-mazurskie),
  • Chwarszczanach (woj. zachodniopomorskie).

W każdej z tych miejscowości wspólnie z mieszkańcami odkryjemy lokalne historie, legendy i nieoczywiste tematy, które staną się podstawą nowych tras.

Większość questów będzie miała swoje huczne inauguracje podczas pikników questowych. Zaprosimy Was także do Augustowa, gdzie przypomnimy Wam o stworzonym z seniorami queście  „Z królem Zygmuntem po Augustowie”.  

Serdecznie gratulujemy autorom najciekawszych propozycji i dziękujemy wszystkim organizacjom za udział. Zachęcamy do pozostawania z nami w kontakcie – w kolejnych miesiącach mogą pojawić się nowe możliwości tworzenia questów w innych miejscowościach. Pełną listę rankingową opublikujemy w przyszłym tygodniu.

____________________
Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Questy – narzędzie aktywizacji dla lokalnych organizacji”, sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO 2021–2030.

 

Wspieraj nas
inna kwota
wpłacam