08.10.20

Szlakiem Wokół Tatr

Trzy questy rowerowe na jednym z najpiękniejszych szlaków w Polsce - już niebawem!

Prędzej czy później musiało to nastąpić - questy wkraczają na Szlak Wokół Tatr! A właściwie - wjeżdżają, bo wszystkie trzy questowe trasy, nad którymi pracujemy, będą do pokonania na rowerach. 

Pierwsza jest pętlą rozpoczynającą się w Chochołowie, a prowadzącą po rozległych torfowiskach, z których słyną te okolice. Zapozna Was też z dziejami kolejki wąskotorowej, która służy do transportu torfu. Tematykę stricte kolejową będzie miał drugi quest - liniowa trasa między Nowym Targiem i Podczerwonem, śladem dawnej kolei biegnącej między Nowym Targiem i Suchą Górą. Chociaż w otoczeniu pasm górskich, wycieczki te nie będą wymagały zaawansowanego treningu - szlak biegnie tam po płaskim terenie, asfaltowymi ścieżkami. 

Trzeci quest będzie nieco bardziej wymagający (to znaczy - satysfakcjonujący dla miłośników górskiej jazdy!), a poprowadzi od Przełomu Białki do Kacwina na polskim Spiszu.

Zapraszamy do obejrzenia paru zdjęć z tras questów. Nie oddają one piękna okolic, z ich zachwycającą panoramą Tatr, widokiem na Babią Górę i inne szczyty - niech jednak stanowią przedsmak wyprawy.
 

Na pierwszą z tych wypraw możecie już wyruszyć!
TUTAJ znajdziecie quest Po torfowiskach wokół Tatr