20.02.20

Tłusty Czwartek z questami

Aby spalić jednego pączka w klasycznej wersji musisz się trochę natrudzić i pospacerować rozwiązując edukacyjne zagadki na questowym szlaku min 45 minut.

Tłusty Czwartek z questami

Zapraszamy na ferie z questami!
"Powiedział Bartek, że dziś TŁUSTY CZWARTEK, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła"... 
Od tego powiedzenia zwykle rozpoczynamy usprawiedliwianie jedzenia pączków. Potem są jeszcze inne wymówki - "to tradycja", "kto nie zje choćby jednego pączka, temu szczęście nie będzie sprzyjać"... Oczywiście, nic się nie stanie, jeśli tego dnia zjemy pączka. Jesteśmy jak najbardziej za tradycją - tak długo, dopóki umiemy zachować umiar. 
Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. 
Pamiętajmy, że pączek to wciąż bardzo kaloryczny wypiek. Składa się prawie w całości z tłuszczów (16 proc.) i węglowodanów prostych (62 proc.), czyli zmór każdego dietetyka i każdej osoby dbającej o linię.

Klasyczny pączek z cukrem pudrem i nadzieniem różanym ma 290 kcal a pączek bez nadzienia - 198 kcal.
A jak najlepiej spalić nadwyżkę kalorii ze zjedzonych pączków? Najlepiej na QESTACH.
Aby spalić jednego pączka w klasycznej wersji musisz się trochę natrudzić i pospacerować rozwiązując edukacyjne zagadki na questowym szlaku min 45 minut.

Pamiętaj: 1 PĄCZEK = przejście 1 questu.

Dziś zapraszamy w okolice Lubina na Dolnym Śląsku na trzy questy. Tu jeszcze trwają ferie zimowe. 

Twoim zadaniem będzie uważne czytanie wskazówek. Zebrane liczby przydadzą się do znalezienia skarbu wyprawy. Trasa questu prowadzi po asfaltowej drodze oraz drodze polnej. Nie zapomnij o odpowiednim obuwiu. Powodzenia!

Po przejściu tych trzech tras zostaną „spalone” trzy pączki:

Tropami historii w Szklarach Górnych - Quest prowadzi przez Szklary Górne, ukazując najciekawsze zakątki związane z historią tej miejscowości. Quest najlepiej przechodzić w dni powszednie (pon-sob) w godz. 8.00 – 18.00, a w niedziele i święta w godz. 8.00 – 13.00. Z Lubina dojechać tu można bezpłatnymi autobusami  nr 111 i 121

Strażacka wyprawa - Quest prowadzi trasą Strażackiej Ścieżki Dydaktycznej w Szklarach Dolnych i przedstawia różnorodne aspekty z pracy strażaka i funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Polsce. Z Lubina dojechać tu można bezpłatnymi autobusami  nr 111 i 121

Tajemnice Książęcego Uroczyska - Wyprawa przedstawia dawne dzieje pałacu, który przez wieki stał w Niemstowie. Jest z nim związana legenda o śpiewaczce operowej i nieszczęśliwej miłości. Z Lubina dojechać tu można bezpłatnymi autobusami  nr 100

Questy dostępne są na ogólnopolskim portalu www.QUESTY.com.pl.Pamiętaj o zarejstrowaniu się i zalogowaniu znalezień. Już za 5 znalezionych questów można dostać ogólnopolską odznakę PTTK Questy - Wyprawy Odkrywców - Stopień Popularna.