28.04.21

Ulepszona aplikacja mobilna Questy - Wyprawy Odkrywców

Z myślą o Waszych potrzebach zaktualizowaliśmy aplikację Questy-Wyprawy Odkryców dla systemu Android, wprowadzając szereg udoskonaleń, które już były dostępne w systemie IOS.

Ulepszona aplikacja mobilna Questy - Wyprawy Odkrywców

Już jest, nowonarodzona, i czeka na Was, wiercąc się w kołysce! Z myślą o Waszych potrzebach zaktualizowaliśmy aplikację Questy-Wyprawy Odkryców dla systemu Android, wprowadzając szereg udoskonaleń, które już były dostępne w systemie iOS.
Wśród jej rozlicznych nowych zalet najważniejsze to:

  • Szybkość - Koniec z długim oczekiwaniem na uruchomienie. Teraz apka, ładując się, już nie ściąga wszystkich questów na Wasz telefon, dlatego uruchamia się w mgnieniu oka. Przed wyruszeniem na trasę klikniecie tylko w przycisk "Pobierz quest", aby ściągnąć jego mobilną wersję i powędrować po skarb! Co więcej, raz pobrany quest będzie działał w terenie nawet bez dostępu do Internetu.
  • Koła ratunkowe - wielokrotnie odbieraliśmy Wasze wiadomości, że aplikacja nie zaliczyła punktu na trasie, a nie możemy nic poradzić na działanie urządzeń GPS w telefonach różnych producentów. Trasy niektórych questów biegną w terenie, w którym GPS - w przeciwieństwie do Questowicza - czasem się gubi. Niejeden quest ma kilka takich punktów. Z myślą o tym wprowadzamy Koła ratunkowe, z których można skorzystać zawsze i wszędzie, by zaliczyć takie miejsce i móc podróżować dalej. Wiemy, że nie po to ruszacie na przygodę, żeby przeklikać quest w telefonie, ale na wszelki wypadek ostrzegamy - liczba kół jest limitowana!
  • Oceny i komentarze - wielu z Was już ocenia questy i wypowiada się o nich, wszak napisaliście już ponad dwa tysiące komentarzy! Dziękujemy. Co ważne, teraz możecie także ocenić i skomentować quest, który przeszliście dawno temu. Wystarczy odszukać go na liście ukończonych questów. Zachęcamy, by wrócić wspomnieniami do pokonanych tras i streścić swoje wrażenia. Przypominamy też, że jest to konieczne do otrzymania odznaki Superfana Questów
  • Chwilowo niedostępny - Jak dotąd, by sprawdzić, czy quest został czasowo zawieszony, musieliście wejść na serwis questy.org.pl. Od tej chwili oznakowanie takie będzie również w aplikacji.
  • Inne nowe oznaczenie, z którym będziecie się spotykali, to "Quest premium". Będzie ono dotyczyło nielicznych Wypraw, do których dostęp będzie możliwy tylko dla posiadaczy specjalnego hasła. Najczęściej będzie to oznaczać, że quest jest w fazie testów

Zachęcamy Was, byście już w ten weekend przetestowali, jak sprawuje się nasze nowe dziecko! Przypominamy też, że do końca kwietnia możecie przeznaczyć 1% swojego podatku na Questy-Wyprawy Odkrywców, wspierając tym samym zmiany takie jak ta, a nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Jak to zrobić, przeczytacie tutaj: https://questy.org.pl/aktualn.../przekaz-1-podatku-na-questy.

Życzymy dobrej zabawy - a nawet: jeszcze lepszej!