09.04.20

Uroczysko Czarne Stawy

Jest takie miejsce w Borach Dolnośląskich, bardzo malownicze, o wysokich walorach przyrodniczych, które zostało objęte ochroną w formie rezerwatu i po którym prowadzi quest.

Jest takie miejsce w Borach Dolnośląskich, bardzo malownicze, o wysokich walorach przyrodniczych, które zostało objęte ochroną w formie rezerwatu. Mowa tu o rezerwacie florystycznym „Czarne Stawy”, położonym tuż przy drodze Chocianów – Legnica. 
 
Gdy tylko przestanie obowiązywać zakaz wstępu do lasu, zapraszamy na quest „Uroczysko Czarne Stawy”. Trasa gry ma ok. 6 km i można ją przejechać rowerem, jak i przejść pieszo. Na trasie questu poznasz tajemnice boru bagiennego i torfowiska przejściowego, które znajdują się w rezerwacie przyrody „Czarne Stawy”. Zobaczysz jeden z piękniejszych zakątków ziemi legnickiej.
Quest zaczyna się na parkingu przy siedzibie Nadleśnictwa Chocianów, w Chocianowie, przy ulicy Kościuszki 23.
 
Twoim zadaniem jest uważnie czytać wskazówki. Zebrane litery wpisuj starannie do kratek. Będą one niezbędne do znalezienia skarbu questu. Cała trasa questu prowadzi po wyznakowanej ścieżce edukacyjnej „Uroczysko Czarne Stawy”. Pilnuj znaków ścieżki w lesie i nie zbaczaj z wyznaczonych dróg na terenie rezerwatu. Po przybiciu pieczęci na karcie questu nie zapomnij o zalogowaniu znalezienia skarbu w portalu questy.com.pl przez podanie hasła końcowego! Quest można też przejść z aplikacją na telefon lub tablet. W tym przypadku system sam odnotuje znalezienie skarbu. Życzymy udanej przygody!

Karta gry jest do pobrania TUTAJ